Manchester United’a Siber Saldırı !

0
11
manchester-siber-saldiri
manchester-siber-saldiri

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Manchester United’a Siber Saldırı ! hakkında bilgiler vereceğiz.

Premier Lig devi Manchester United’dan siber saldırı açıklaması geldi. Manchester United yapılan açıklamada siber saldırıya uğradıklarını belirtti. İşte detaylar…
İngiliz futbolunun en büyük takımlarından olan Manchester United, siber saldırı kurbanı oldu. Kulüp bu saldırıyı “sofistike bir operasyon” olarak tanımladı.
Kulüp yönetimi açıklamasında, “Siber savunmamız saldırıyı tanımladı ve etkilenen sistemleri, hasarı kısıtlamak ve veri korumak için kapattı. Kulüp medya kanalları, websitemiz ve uygulamamız da dahil olmak üzere, etkilenmedi ve şu anda taraftarlarımız ya da müşterilerimizle ilgili bir kişisel veri sızıntısı keşfetmedik.” dedi.

“MEDYA KANALLARI SALDIRIDAN ETKİLENMEDİ”

AA’nın aktardığı habere göre, Old Trafford Stadı’ndaki maçlarla ilgili kritik sistemlerin çalıştığı ve güvende olduğu vurgulanarak, “Kulübün internet sitesi ve mobil uygulamasının da aralarında bulunduğu medya kanalları saldırıdan etkilenmemiştir. Şu an için taraftar ve müşterilere ait verilerin gizliliğinin ihlaline dair bir tespit yoktur” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz