Linkedln Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

0
35

Linkedln gibi diğer sosyal medya araçları kimi zaman yavaşlamaktadır. Bunun nedeni linkedln uygulamasının önbelleğinde tuttuğu veriler. Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere linkedln önbellek temizleme nasıl yapılır? hakkında bilgi vereceğiz.

Sitenizin meta etiketlerini güncellediğiniz bir durumla karşılaşırsanız, ancak yayınınızın Paylaşım Ön izlemesinde eski / yanlış bilgiler görünüyorsa, sayfalarınız için önbelleğe alınmış resimleri / verileri sıfırlamanız gerekebilir.

Daha fazla sosyal ağ, yayınlarınızla ilgili verileri platformda ilk paylaştıklarında ‘önbelleğe’ alır. Linkedln bu bilgileri genellikle yaklaşık 30 gün boyunca saklar (bu değişebilir ancak bu değişebilir). Dolayısıyla, meta etiketlerinizde önemli değişiklikler yaptıysanız, sosyal ağlara sayfalarınız için önbelleğe alınmış verilerini sıfırlama ve en güncel bilgileri alma talimatı vermeniz gerekebilir. Bu makale, çeşitli linkedln önbellek temizleme (sıfırlama) konusunda size yol gösterecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Volkswagen Passat'ın 48 Yıllık Değişimi

LinkedIn Önbellek Temizleme

LinkedIn, bağlantının ilk paylaşılmasından itibaren 7 gün boyunca paylaşılan bir gönderideki önbelleğe alınmış verileri saklar. Bu önbelleği sıfırlamak için LinkedIn Post Inspector aracını kullanabilirsiniz.

  1. Https://www.linkedin.com/post-inspector/inspect/ adresini ziyaret edin.
  2. URL’nizi girin ve İncele‘ye tıklayın. Güncellenmiş önizleme görüntüsünü göreceksiniz.

Lindeln Önbellek Temizleme

  1. Şimdi url’nizi LinkedIn’de tekrar paylaşmayı deneyin.

LinkedIn ayrıca, gönderinizin paylaşılan önizlemesine hangi içeriğin dahil edileceğini belirlemek için Açık Grafik meta etiketlerini kullanır. Resmi belgelerde Açık Grafik etiketleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bonus: Pinterest Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

  1. Https://developers.pinterest.com/tools/url-debugger/ adresini ziyaret edin.
  2. URL’nizi girin ve Doğrula’ya tıklayın. Güncellenmiş önizleme görüntüsünü göreceksiniz.

Pinsetest Önbellek Temizleme

  1. Şimdi url’nizi Pinterest’te tekrar paylaşmayı deneyin

Ayrıca burada Facebook önbellek temizleme konusunda kısa bir genel bakış içeren bir makalemiz var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz