LinkedIn’de Grup Nasıl Oluşturulur?

0
LinkedIn'de Grup Nasıl Oluşturulur?
LinkedIn'de Grup Nasıl Oluşturulur?

Bir Facebook grubuna benzer şekilde, bir LinkedIn grubu size başkalarıyla kariyerle ilgili ilgi alanlarını tartışmak ve tartışmak için bir yer sağlar. Belki doğru grubu bulamamışsınızdır veya belki de istediğiniz grup yoktur. Neden kendi LinkedIn grubunuzu oluşturmuyorsunuz?

Bir grup oluşturduğunuzda, kimlerin katılabileceğine karar verebilir, gönderileri yayınlanmadan önce gözden geçirebilir ve grubunuzu özel veya diğer LinkedIn kullanıcıları tarafından aranabilir durumda tutabilirsiniz. Derinlemesine çalışmaya hazırsanız, size LinkedIn’de nasıl grup oluşturacağınızı ve onu yönetmenin temellerini göstereceğiz.

Yeni Bir LinkedIn Grubu Oluşturun

LinkedIn web sitesinde veya mobil uygulamada bir grup oluşturabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz yere gidin, oturum açın ve grubunuzu kurmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Web’de Grup Oluşturma

 1. LinkedIn ana sayfasındaki Giriş sekmesine gidin ve sol alt taraftaki Gruplar’ı seçin.
 2. Grupları o noktada görmüyorsanız, Ağım sekmesini seçin. Ardından, soldaki Ağımı Yönet altında Grupla’yı seçin.
 3. Sonraki ekranın sağ üst tarafında, Grup Oluştur’u seçin.

Mobil Uygulamada Grup Oluşturma

 1. Android veya iPhone’daki LinkedIn mobil uygulamasında Ağım sekmesine gidin.
 2. En üstte Ağımı yönet’i seçin.
 3. Gruplar’ı seçin.
 4. Sağ üstte Oluştur’u seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çin aşısı bir kere daha ertelendi!

Grup Ayrıntılarını Ekleyin

Grup Oluştur kutusuna geldiğinizde, tüm grup bilgilerini gireceksiniz.

 • Logo ve kapak resmi (isteğe bağlı): Birini, diğerini veya her ikisini birden eklemek için soldaki logo resminin veya sağ üstteki kapak fotoğrafının yanındaki Düzenle simgesini (kalem) seçin. Bu, üyelerinizin grubunuzu bir bakışta ayırt etmesine yardımcı olabilir.
 • Grup adı (gerekli): Grup için en fazla 100 karakter uzunluğunda olabilecek bir ad girin. Grup adına amacı, konuyu veya sektörü dahil etmeye çalışın.
LinkedIn'de Grup Oluşturma
LinkedIn’de Grup Oluşturma
 • Açıklama (gerekli): Grup için en fazla 2.000 karakter uzunluğunda bir açıklama girin. Bunu, hedef kitlenizin ve potansiyel yeni üyelerin grubun amacını anlayacağı kadar açıklayıcı yapın.
 • Sektör (isteğe bağlı): Grup için ilgili bir sektör eklemek isterseniz, en fazla üç tane ekleyebilirsiniz. Bu, belirli endüstriler ve ilgili kariyerler için yararlıdır.
 • Konum (isteğe bağlı): Grubunuz konuma özgüyse bunu da dahil edebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre yerel bir nokta seçebilir veya isterseniz dünya çapında geniş gidebilirsiniz.
 • Grup kuralları (isteğe bağlı): Üyelerin uymasını istediğiniz düzenlemeleri, beklentileri veya kuralları eklemeyi düşünün. Grup kuralları için en fazla 4.000 karakter kullanabilirsiniz.
 • Grup keşfedilebilirliği (gerekli): Bu seçenek için Listelenmiş veya Liste Dışı’nı seçebilirsiniz. Listelenen, grubun arama sonuçlarında ve üyelerinin profillerinde göründüğü anlamına gelir. Liste dışı ise tam tersi, grup aramalarda görünmez ve üye profillerinde görünmez.
 • İzinler (isteğe bağlı): Üyelerinizin bağlantılarını davet etmesine izin vermek istiyorsanız ilk kutuyu, gönderileri yayınlanmadan önce gözden geçirmek istiyorsanız ikinci kutuyu işaretleyin. Gönderileri gözden geçirmek için kutuyu işaretlerseniz, gönderi grup tarafından görünür hale gelmeden önce bunu yapmak için 14 gününüz vardır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'in Menü Çubuğundan Gün ve Tarih Nasıl Kaldırılır?

Tüm ayrıntıları tamamladığınızda kurulum işlemini tamamlamak için Oluştur’u seçin.

LinkedIn Grup Sınırlamaları

Kendi LinkedIn gruplarınızı oluştururken bilmeniz gereken birkaç sınır vardır. Bu yazı itibariyle şunları yapabilirsiniz:

 • Beş grup oluşturun ve günde 30 grubu silin
 • Tek bir grupta üç milyon üyeye sahip olun *
 • Grubunuza 10 sahip ve 20 yönetici atayın
 • 30 grubu yönet
 • Bir grup gönderisinde en fazla 3.000 karakter ve bir yorumda en fazla 1.250 karakter kullanın

Grup üyesi olmakla ilgili diğer sınırlamalar için, grup sınırları için LinkedIn Yardım sayfasına bakın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz