Lifebox Nedir?

0
30
lifebox

Merhaba Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri okurları, Lifebox, Turkcell tarafından 2014 yılından beridir devreye sokulan akıllı depolama sistemi olarak kabul görmektedir. Bu depolama sistemi dahilinde tüm dosyaların, video ve resimlerin telefondan kaldırılmadan saklanması söz konusu olabilmektedir.

Aynı zamanda da telefonların hasar alması sonrasında da yedekleme seçeneğini de ortaya koyabilmektedir.

Turkcell depolama hizmeti olarak bilinen Lifebox içerisinde tüm verilerin otomatik olarak yedeklenmesi sağlanmaktadır. Bundan dolayı da tüm verilerin kolay bir biçimde kurtarılması da söz konusu olabilmektedir.

İlk olarak Akıllı Depo adı altında devreye giren bu uygulama sonrasında da Lifebox adı altında destek vermeyi de sürdürmektedir.

Turkcell Lifebox Nedir?

Lifebox bulut depolama işlemleri sayesinde mobil cihaz ya da tabletlere dayalı olarak işlem yapmak söz konusu olabilmektedir. Resim, müzik, video ya da diğer dosyaların otomatik olarak akıllı depo içerisinde yer alabilmesi söz konusu olabilmektedir.

Cihazların arıza vermesi ya da değiştirilmesi sonrasında da kolay bir biçimde yedeklerin geri getirilmesi söz konusu olabilmektedir.

Turkcell Lifebox ile beraber internet bağlantısının olduğu her noktada işlemleri yerine getirmek söz konusu olabilmektedir. Lifebox bulut işlemleri sayesinde herhangi bir dosya, resim ya da videoların kaybolma durumu da söz konusu olmamaktadır.

Turkcell Lifebox Nasıl Kullanılır?

Lifebox uygulamasını kullanarak tüm verileri depolayarak saklamak isteyen kişilerin ilk aşamada Lifebox bulut sistemine kayıt olması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   HONOR 30 Lite Fotoğraf ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Turkcell bulut depolama işlemlerini kullanabilmek için cihazlara Lifebox uygulamasını indirmek de gerekmektedir. Yükleme işlemleri Google Play ya da iOS mağazaları kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Kayıt işlemleri gerçekleştirme konusunda da e-mail, telefon numarası ve şifre girişi yapılarak kullanılmaya başlanması durumu söz konusu olabilmektedir.

Lifebox uygulaması içerisinde kayıt işlemlerini gerçekleştirme sonrasında 5 GB bedava veri depolama hakkı süresiz bir biçimde verilebilmektedir. Bu limitin aşılması sonrasında da ücret talep edilmesi durumu görülebilecektir.

Turkcell Lifebox Bilgisayar Girişi

Lifebox uygulamaları sadece mobil odaklı olmamakla beraber, aynı zamanda da kişisel bilgisayarları da destekleyebilecek konumda olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ana husus kayıt işlemleri esnasında kullanılan e-mail adresi, telefon numarası ve şifrelerin doğru olması olarak ifade edilmektedir.

Lifebox uygulamasına bilgisayarlardan dahil olmak için mylifebox.com sitesine giriş yapmak gerekecektir. Bilgisayardan bu bulut depolama işlemlerine giriş yapma kapsamında tüm yedeklemeleri görebilmek mümkün olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Paylaşıma Yeni Konum Ekleme Detaylı Anlatım

Aynı zamanda da Lifebox uygulaması sadece Turkcell kullanıcılarına has bir özellik olarak görülmemektedir. Turk Telekom ve Vodafone müşterileri de bu depolama uygulamasından yararlanabilmektedir.

Turkcell Lifebox Nasıl İptal Edilir?

Lifebox dahilinde gerçekleştirilecek olan paket iptallerinin belirli doğrultulardan gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Paketlerin Turkcell aracılığıyla gerçekleştirilmesi durumunda iptalin de aynı şekilde tamamlanması istenmektedir.

Ancak uygulama içerisinden satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesi durumunda da bu paketlerin App Store içerisinden iptali mümkün olabilmektedir. Turkcell içerisinde şpaket almak için;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü

50GB Paket (50 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 50GB yazıp 2200’a gönderin.

100GB Paket (100 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 100GB yazıp 2200’a gönderin.

500GB Paket (500 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 500GB yazıp 2200’a gönderin.

2.5TB Paket (2,5 TB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 25TB yazıp 2200’a gönderin.

Saklama paketlerine ilave olarak Lifebox Premium Paketi’ni iptal etmek isteyenlerin de Lifebox Premium İptal yazarak 2200’a gönderin.

İptal işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonrasında Lifebox uygulamasına yüklemek söz konusu olmamaktadır. Ancak 3 ay boyunca Lifebox içerisinde yer alan tüm yedekleri görerek kullanmak mümkün olmaktadır. 90 gün sonrasında da var olan Lifebox yedekleri de silinecektir.

Turkcell Lifebox Ücretli Mi?

Lifebox depolama sistemine kayıt olan herkesin 5 GB depolama hakkına ücretsiz bir şekilde ulaşması mümkün olmaktadır. 5 GB’ın yeterli gelmemesi durumunda üst paketlerden bir tanesini seçmek söz konusu olabilmektedir.

Hoş Geldin Paketi (5 GB saklama alanı)  Ücretsiz

10 GB Paket (10 GB saklama alanı)           4,99 TL/ay

25 GB Paket (25 GB saklama alanı)           5,49 TL/ay

50 GB Paket (50 GB saklama alanı)           5,99 TL/ay

100 GB Paket (100 GB saklama alanı)      9,99 TL/ay

500 GB Paket (500 GB saklama alanı)      15,99 TL/ay

2.5 TB Paket (2,5TB saklama alanı)           59,99 TL/ay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz