Kızgınlık arttı: Facebook Apple’a dava açıyor!

0
16

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri,

iOS 14 işletim sistemi güncellemesi ile Apple, Facebook’u aşırı derecede kızdırdı. Bunu nedeni de Apple’ın koyduğu yeni güvenlik önlemleri. Facebook da bu yüzden dava açmaya hazırlanıyor.

En büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, Apple tarafından engellenen özelleştirilmiş reklamlar yüzünden oldukça kızmış durumda. Özelleştirilmiş reklamları yayınlamak için Facebook, kullanıcıların kişisel verilerini takip ediyor. Bu konu hakkındaki mazaretini “ufak işletmelerin zarar görmesi” ile açıklayan firmnın yaptığı pek etik değil. Apple tarafından alınan bu karara tepkisini Antitröst davasıyla verecek olan Facebook, Apple firmasının tekelci şekilde davrandığını söyledi.

Facebook nedir?

Facebook, Inc., Menlo Park, Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya ve medya holdingidir. Mark Zuckerberg, oda arkadaşları ve Harvard Koleji’ndeki Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz ve Chris Hughes ile birlikte kuruldu. Facebook, dünyanın en değerli şirketlerinden biridir.[1] Microsoft, Amazon, Apple ve Google ile birlikte en büyük beş teknoloji şirketinden (Big Tech) biri olarak kabul edilir.[2]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S21 ailesi sonunda tanıtıldı! İşte tüm detaylar

Kaynak: Facebook, Inc. – Vikipedi (wikipedia.org)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz