Kiracı ve Ev Sahibi Arasında Ortaya Çıkan Sorunlar

0
kiracı ve ev sahibi sorunları
kiracı tahliye avukatı

Günümüzde ev sahibi olan kişiler kadar kirada oturan kişiler de vardır. Bu kişiler başka birinin üzerine kayıtlı evde ikamet etmektedir. İkamet ettikleri süre boyunca da evin sahibine bunun karşılığını kira olarak vermektedir. Bu kişilere kiracı denmektedir.

[toc]

Kiracı ve ev sahipleri arasında bir sözleşme vardır. Bu sözleşme kira sözleşmesidir. İçeriğinde de kira miktarı ve ikamet edilecek süre gibi maddeler vardır. Bu maddeler karşılıklı olarak kabul edilmiştir ve yazılı olarak belgelenmiştir. Ancak bazen kiracı ve ev sahibi arasında problemler meydana gelebilir.

kiraci ve ev sahibi arasındaki sorunlar
kiracı tahliye avukatı

Kiracı ve Ev Sahibi Arasındaki İlişki Nedir?

Bilindiği üzere kiracı ikamet ettiği yere kira veren kişidir. Ev sahibi ise sahip olduğu eve kiracı yerleştiren kişidir. Aralarında bir kira sözleşmesi bulunur ve taraflar bu sözleşmeye göre bir anlaşma içinde bulunurlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Web'de Karanlık Mod Nasıl Açılır

Kira sözleşmelerinde bazen sorunlar olabilir. Bu sorunlar ise sorunun taraflarına göre değişebilir. Örneğin kiracıdan kaynaklı bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Kiracının kira gününü geçirmesi, kira ödememesi veya sözleşmeye uygun davranmaması bu sorunlardan bazılarıdır.

 Kiracı ve Ev Sahibi Arasında Ortaya Çıkan Sorunlar Nasıl Halledilebilir?

Ortaya çıkan bir sorunun nedeni kiracı olabilir. Ancak bu sorunun nedeni ev sahibi de olabilir. Avukatlar ise çoğunlukla bu durumda devreye girerler. İki taraftan biri yasal yolu kullanarak kendine bir avukat tayin edebilir.

Örneğin ev sahibi sözleşmeye riayet etmeyen kiracı ile arasındaki sözleşmeye son vermek için avukata başvurur. Avukat ise bu başvuruyu alarak ev sahibinin isteğini gerçekleştirir. Aynı durum kiracı için de geçerlidir. Bknz: Anadolu yakası avukat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   20.000 TL Bilgisayar Toplama

 

İzmit Kiracı Tahliye Avukatı

İzmit ilinde ev sahibinin kiracısını evden çıkarabilmesi için İzmit kiracı tahliye avukatı gerekmektedir. Bunun için de bulunduğu ilde olan bir tahliye avukatına ihtiyacı vardır. Ancak avukatın ev sahibinin bu isteğini yerine getirebilmesi için ev sahibinin haklı sebeplere ihtiyacı vardır. Aksi takdirde ulaşmak istediği sonucun olumsuz olma ihtimali vardır.

 Anadolu Yakası Kiracı Tahliye Avukatı

Kiracısını tahliye etmek isteyen ev sahibinin öncelikle bir avukata ihtiyacı olduğu bilinmektedir. Ev sahibi Anadolu Yakası’nda bulunuyorsa Anadolu Yakası kiracı tahliye avukatı bulması yerinde olacaktır. Tüm şartlar oluştuğunda da tahliye işlemleri ile başvurulan avukat ilgilenecektir ve sorun ortadan kalkacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz