Kaybolan Veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

0
209
Kaybolan Veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur
Kaybolan Veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

Herkese merhaba! Bugün, Kaybolan Veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur, konusuna değiniyor olacağız. Belki bu ana kadar hiçbir şekilde telefonunuzu kaybetmediniz ve bu konuda da ne yapılması gerektiğini bilmiyorsanız. Fakat olası bir ihtimali düşündüğünüz zaman, aslında sizlerin de ihtiyacı olabileceğini görebiliyorsunuz.

Cep telefonlarının son zamanlarda ne kadar pahalı olduğunu görebiliyoruz. Elbette bu nedenle telefonumuzu kaybediyor olmak, maddi olarak bizlere zarara uğratabilir. Fakat önemli olan telefonun kaybedildikten sonra bulunuyor olması olacaktır. Dolayısıyla bazı ipuçlarını ve dikkat edilmesi gereken yerleri gözden geçirmemiz gerekecektir.

Kaybolan Veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur
Kaybolan Veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

Kaypolan veya Çalınan iPhone Telefon Nasıl Bulunur?

Apple markasının, çalınan veya kaybedilen telefonlar için oldukça güzel bir uygulaması bulunur. Bu uygulama üzerinden olası durumlar dışında telefonunuzun nerede olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Elbette bazı durumlar dışında bu uygulama da maalesef kullanım dışı kalacaktır. Fakat haricinde, bu uygulama üzerinden iPhone marka telefonlarınızı bulabilirsiniz. Şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikli bir başka iPhone veya iPad’den, “iPhone’umu Bul” kısmına tıklayın.
  • Tabi ki karşınıza bir giriş şifre maili çıkacaktır. Buradan iCloud ID giriş bilgilerinizi de ekleyerek giriş yapın.
  • Karşınıza bu aşamada cihazlar çıkabilir, buradan kendi cihazınızı seçebilirsiniz.
  • Buradan ise kolaylıkla işlemler menüsünü tıklayın.
  • Bu yöntem sayesinde cihazınızda yükselen bir ses duyabilirsiniz. Telefonunuzun haritada nerede olduğunu bulabilirsiniz. Buradan cihazdaki tüm bilgileri silebilir ya da cihazınızın ekranında direkt olarak görülebilmesi için bir numara girebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   31 Ekim Gününe Dikkat!

Kaypolan veya Çalınan Samsung Telefon Nasıl Bulunur?

Tabi ki herkes iPhone kullanmak zorunda değil. Belki de en çok kullanılan diğer markalardan birisi olan Samsung markasını kullanıyor olabilirsiniz. Bu doğrultuda Samsung marka telefonunuz için bir başka yöntemden bahsedeceğiz. Şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Samsung için Find My Mobile internet sitesine giriş yapın.
  • Buradan Samsung ID bilgilerinizi girerek ilk adımı gerçekleştirin.
  • Burada cihazlar yer alacaktır, kendi cihazınızı bulun ve seçin.
  • Yine iPhone’da olduğu gibi yüksek bir ses çıkacak ve haritada telefonunuzun konumunu kolaylıkla görebileceksiniz. Buradan telefonunuzu kilitleyebilir, tüm verileri yedekleyebilir ya da silebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz