Japonya’da 130 mil menzilli Honda elektrikli N-Van e tanıtıldı

0
28
Japonya'da 130 mil menzilli Honda elektrikli N-Van e tanıtıldı
Japonya'da 130 mil menzilli Honda elektrikli N-Van e tanıtıldı

Honda, 130 mil menzile sahip N-Van e elektrikli aracını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Honda N-Van e, evinize yedek güç sağlayabilir ve iyi özelliklerle birlikte gelir. Yeni Honda elektrikli minibüs iş ve kişisel kullanım için tasarlanmıştır. Araçtan eve (V2H) özellikleri ile birlikte esnek bir iç tasarıma ve taşınabilir güç özelliklerine sahiptir.

Honda N-Van e, gazla çalışan N-Van’ın elektrikli versiyonudur. Honda geçtiğimiz Aralık ayında N-Van e’yi hafif ticari bir elektrikli araç olarak üretmeyi planladığını duyurmuştu. Amaç, ICE N-Van’ın kullanılabilirliğini genişletmek ve sürdürülebilirliği modele entegre etmek. Yeni elektrikli minibüsün dış görünümü gazla çalışan kardeşine benziyor. N-Van e’nin tamponu geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır. Batarya kargo alanı zemininin altına monte edilirken, iç mekan alçak ve düz bir tabanla genişletilmiştir. Yolcu ve arka koltuklar düz bir şekilde katlanabildiği için N-Van e’de kargo alanı genişletilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, iPhone 13 için yeterli çip almakta sorun yaşayabilir
Honda elektrikli N-Van e tanıtıldı
Honda elektrikli N-Van e tanıtıldı

Honda N-Van e L4, FUN ve L2 olmak üzere üç donanım seçeneğiyle satışa sunulacak. Honda SENSING Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi (ADAS) ve çok reflektörlü halojen farlar gibi donanıma bağlı bazı özellikler de mevcut. Honda N-Van e, 1.500W’a kadar güç sunan taşınabilir bir mobil güç istasyonu. Kullanıcılar, güç kaynağı çıkışı aracılığıyla N-Van e’ye çeşitli cihazlar ve aletler bağlayabiliyor. Elektrikli minibüs aynı zamanda ev aletlerine acil durum gücü de sağlayabiliyor.

Honda N-Van e, zahmetsiz yükleme ve boşaltma için yolcu tarafındaki orta direği atlar. EV, 130 millik (~210km) bir seyir menziline sahiptir ve yeniden şarj edilmeye ihtiyaç duymadan önce tüm şehir teslimatlarını gerçekleştirebilir. Menzili uzatmak için klimanın enerji tüketimini daha da azaltan bir ECON moduna sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Formula 1'de Yılın Yarışı Türkiye Grand Prix'i Seçildi

Honda N-Van Fiyatı

Honda N-Van e’nin önümüzdeki ilkbaharda Japonya’da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Şu anda performansını doğrulamak için yerel ve denizaşırı testlerden geçmektedir. N-Van e prototipi 28 Ekim’de Japonya Mobilite Fuarı sırasında sergilenecek. Honda N-Van e’nin fiyatı 10.000 dolara kadar düşebilir. Aralık 2022’de ilk kez duyurulduğunda fiyatı yaklaşık 7.000 dolardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz