J Harfi İle Başlayan Ülkeler, J Harfi İle Ülkeler

0
48
j harfi ile başlayan ülkeler
j harfi ile başlayan ülkeler

Dünyada J ile başlayan ülkeler arasında iki adet bulunmaktadır. Bunlar Asya kıtasında yer alan Japonya’dır ve diğeri ülke ise Amerika kıtasında yer alan Jamaika’dır.

J Harfiyle Başlayan Ülkeler

Japonya

Asya Pasifik’te bulunan Japonya oldukça önemli bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus’ta yer alan Japonya Japon Deniz’in doğusunda Kuzey Kore, Çin, Rusya ve Güney Kore, kuzeyde Ohotsk Denizi’nden güneyinde ise Doğu Çin Denizi’ne ve Tayvan’a kadar uzanmaktadır. Başkenti Tokyo’dur ve resmi dili Japonca olan ülke genellikle ekonomi ve teknoloji alanında gelişmiş bir ülkedir. Japonya’da başkent Tokyo dışında Kobe, Kyoto, Osaka ve Sapporo önemli şehirlerdir. Japonya kültürü diğer ülkelere göre oldukça farklıdır.

J Harfiyle Başlayan Ülkeler

Jamaika

Jamaika Büyük Antiller’de Karayipler’de yer alan bir ülkedir. Ada ülkesinin başkenti Kinsgton’dur. Resmi dili İngilizce, çünkü Jamaika yaklaşık 300 yıl boyunca İngiltere yönetiminde kalmıştır. 1962 yıllarında bağımsızlığını ilan ettikten sonra İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olmuştur. Ülkenini resmi yerel dil Jamaican Patois’tir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Heyecanla Beklediğiniz Tüm İstanbul Konser Biletleri Bubilet’te!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz