iPhone’un Aşırı Isınmasını Önleme

0
iPhone'un Aşırı Isınmasını Önleme
iPhone'un Aşırı Isınmasını Önleme

Bu yazıda, iPhone’unuzun aşırı ısınmasını nasıl önleyeceğinizi size teknik olarak vermeye çalışacağız. iPhone’unuz ısınır çünkü içerisindeki pil ve diğer donanım, telefon çalışırken, yalnızca şarj olurken bile ısı üretmektedir. iPhone’unuz ısıyı dağıtacak bir şekilde tasarlanmıştır, ancak eski bir pil, çalışan çok sayıda uygulama ve hatta doğrudan güneş ışığı telefonunuzu aşırı ısıtabilir. Telefonların ve diğer elektrikli cihazların ısınması normaldir.

Elektriği ilettiğinizde, fizik, nesnenin daha fazla ısındığını belirtir. Ama sıcak ve gerçekten sıcak arasında büyük bir fark var. iPhone’unuzu elinize alır ve sonunda elleriniz yanarsa, elinizde büyük bir sorun olduğunu bilirsiniz. Bu şey yüzünüzde patlamadan önce, iPhone’unuzun neden aşırı ısındığı ve bu konuda ne yapılacağını araştırmanız gerekmektedir. Aşağıda, iPhone’un Aşırı Isınmasını kontrol etme adımlarından bahsettik.

iPhone’da Aşırı Isınmayı Önlemenin Yolları

Telefonunuzda Kullanılmayan Uygulamaları Kapatın Telefonunuzda Gönderilmeyen Uygulamaları Kapatın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dbrand, Galaxy S22 serisini tanıtıyor ve resmi renk seçeneklerini ve tasarımını ortaya koyuyor

Arka planda çalışan çok fazla açık uygulama, telefonunuzun daha fazla çalışmasına ve bu da ısınmasına neden olur. Çözüm basit: Bir iPhone’da, tüm açık uygulamaları görmek için ekranın altından yavaşça yukarı kaydırın ve ihtiyacınız olmayan uygulamaları kapatmak için kaydırın (iPhone’unuzda hâlâ bir ana sayfa düğmesi varsa, görüntülemek için tıklayın öğesine dokunun). uygulamaları açın). Android’de ekranın sol alt köşesindeki menü simgesine dokunabilirsiniz (telefon modeline bağlı olarak ya üç dikey nokta ya da üç dikey çizgi gibi görünür). Bu seçeneğiniz yoksa, açık uygulamaları görmek için ekranın altından yukarıya doğru kaydırmayı ve kapatmak istediklerinizi kaydırarak uzaklaştırmayı deneyin.

iPhone'un Aşırı Isınması
iPhone’un Aşırı Isınması

Üretici Tarafından Onaylı Bir Şarj Cihazı Kullanın

Tüm telefon şarj cihazları aynı değildir. Güvende olmak için, cihazınızla uyumlu, saygın bir üreticinin şarj cihazını kullanın. Ayrıca, aşırı ısınmaya neden olabilecek sorunlar olduğundan, şarj cihazının kendisinin veya telefonunuzun şarj bağlantı noktasının hasar görmediğinden emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Ekran Parlaklığınızı Azaltın

Ekran parlaklığını artırmak, pilinizi daha fazla çalışmaya ve daha fazla ısı üretmeye zorlar. Ekranınızın gereksiz yere uzun süre açık kalmasını önlemek için ekran parlaklığını azaltın ve ekran zaman aşımı süresini azaltmayı düşünün. Ayrıca parlama önleyici bir ekran koruyucu da düşünün – telefonunuzun ekranını güneşte görmenize yardımcı olabilir, böylece parlaklığı açmak zorunda kalmazsınız.

Uygulamalarınızı Güncel Tutun

Birçok uygulama güncellemesi, telefonunuzun verimliliğini artırabilecek hata düzeltmeleri içerir; bu, cihazınızın gücünü daha az kullandıkları anlamına gelir. Artık telefonunuzu aşırı ısınmadan korumanın yollarını ele aldık. Telefonunuz zaten ısınıyorsa veya cihazınızda bir sıcaklık uyarısı aldıysanız, telefonunuzu güvenli bir şekilde soğutmanın bazı yolları aşağıda verilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz