iPhone’da AirPlay Nasıl Kapatılır?

0
iPhone'da AirPlay Nasıl Kapatılır
iPhone'da AirPlay Nasıl Kapatılır

Apple, bir iPhone, iPad veya Apple dizüstü bilgisayarın görüntüsünü menzil içindeki herhangi bir AirPlay etkin aygıta aktarmayı kolaylaştırır. Ancak, AirPlay’i devre dışı bırakmak her zaman kolay değildir. Neyse ki, yalnızca birkaç dokunuş veya tıklama yeterlidir. Bu yazıda, iPhone’da AirPlay’i nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. Nasıl devre dışı bırakacağınızı göstermeden önce AirPlay’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını hızlıca gözden geçirelim. Temel bilgilere aşina iseniz sonraki paragrafa geçin.

Özetle, AirPlay, Apple tarafından geliştirilen ve aynı ağdaki uyumlu cihazların diğer cihazlara kablosuz olarak içerik akışı yapmasına izin veren bir kablosuz teknolojidir. Bu aygıtlar, bir belgeyi AirPlay uyumlu bir yazıcıya aktaran MacBook’unuz, evinizdeki kablosuz taşınabilir hoparlörlere müzik aktaran iPhone’unuz veya TV’nize bir HD film aktaran masaüstü Mac’iniz olabilir. Aşağıda, iPhone’da AirPlay’i kapatma adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mükemmel detaylarıyla 2021 Peugeot 3008 tanıtıldı

iPhone’da AirPlay Kapatma

Kontrol Merkezinin Ekran Yansıtma Seçeneğini Kullanma

AirPlay uyumlu bir cihazdan iPhone’unuza video akışı yapıyorsanız veya iPhone’unuzun ekranını başka bir ekrana yansıtıyorsanız, iPhone’da AirPlay’i Kontrol Merkezi’nden kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için iPhone’unuzda Kontrol Merkezi’ni başlatın: iPhone’da ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.

Kontrol Merkezi açıldığında Ekran Yansıtma seçeneğini bulun. AirPlay kullanımdaysa Screen Mirroring belirtilecektir. AirPlay’i durdurmak için Kontrol Merkezindeki bu Ekran Yansıtma kutucuğuna dokunun. Görünen taşma menüsünde malzemenin aktığı cihaz görünmelidir. AirPlay’i devre dışı bırakmak için Yansıtmayı Durdur’a dokunun. Medya, AirPlay özellikli cihazda oynatmayı hemen durdurmalıdır.

iPhone'da AirPlay Kapatma
iPhone’da AirPlay Kapatma

Apple Music Uygulamasını Kullanma

Zaten üzerinde bir şeyler dinliyorsanız AirPlay, Apple Music uygulamasından devre dışı bırakılabilir. Bunu başarmak için Apple Music uygulamasını açın ve oynatma ekranına gidin. AirPlay açıksa, iPhone, alttaki AirPlay sembolünün altında bir “AirPlay cihazı” olarak listelenmelidir. AirPlay’i Apple Music içinde devre dışı bırakmak için alttaki AirPlay sembolüne dokunun.

  1. Açılan taşma menüsünde “ Hoparlörler & TV’ler” altında AirPlay cihazınızın seçili olduğunu göreceksiniz.
  2. AirPlay’i devre dışı bırakmak için bu menüde “iPhone”a dokunun.
  3. Bu, AirPlay’in içeriğinizi iPhone’unuzdan başka bir cihazda oynatmasını devre dışı bırakmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   'Mortal Kombat 1' Ortaya Çıktı ve Dört Ay İçinde Çıkıyor

iOS Kilit Ekranından

iPhone’unuz AirPlay aracılığıyla medya oynatıyorsa, tıpkı Kontrol Merkezi’nden yaptığınız gibi iOS kilit ekranından kapatabilirsiniz. AirPlay’i kapatmak için kilit ekranında medya yürütücünün sağ üst köşesindeki mavi AirPlay simgesine dokunun.

  1. AirPlay taşma menüsünde, daha önce seçilen AirPlay cihazını “Hoparlörler ve TV’ler” altında göreceksiniz.
  2. İçeriği AirPlay yerine telefonunuzda oynatmaya devam etmek için burada “iPhone”a dokunun.
  3. iPhone’unuza geçiş yaptığınızda AirPlay kapatılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz