iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü

0
226
iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü
iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, iPhone yakınlık sensörü çalışmıyor çözümü oldukça basit bir sorun olarak karşımıza çıkacaktır. Aslında birkaç kolay adım sayesinde bu sorunun üstesinden anında gelebileceksiniz. Bu sensör sadece belirli telefonlarda bulunuyor. Bu yüzden her telefonda bulunduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Hangi telefonlarda bulunup bulunmadığını sizlere aşağıda paylaşacağız.

iPhone’nun bazı modellerinde bu yakınlık sensörü, hiçbir tuşa basmadan telefonunuzu kaldırdığınız anda etkin olan bir sensör olacaktır. Bu sayede bir bildirim geldiği zaman, herhangi bir tuşa basmadan o bildirimi görebileceksiniz. Bu sensörü dilerseniz açabilir ya da dilerseniz kapatabilirsiniz. Size bunlar için kısa birkaç yoldan bahsedeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hikayeler İçin Gelecek En Yeni iPhone Özelliği

iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü Nasıl Olur?

iPhone yakınlık sensörü için herhangi bir ayardan bahsetmek söz konusu olmayacaktır. Bu sensör için sadece açmak ve kapatmak söz konusu olabilecektir. Özellikli olarak bir ayardan da bahsetmek mümkün değildir.

iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü
iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü

iPhone Yakınlık Sensörü Ayarı

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere iPhone için herhangi bir yakınlık sensörü ayarı bulunmamaktadır. Bunu ayarlayabilmek adına herhangi bir ayarın söz konusu olmayacağını belirtmek gerekecektir. Bu yüzden yakınlık sensörü için sadece açıp kapatma seçeneği olacaktır.

iPhone’da Yakınlık Sensörü Sorunu

iPhone’nunuzda  yakınlık sensörü, ön kameranın bulunduğu yerin üzerinde siyah nokta şeklinde karşımıza çıkacaktır. Bu yakınlık sensörünün çalışmaması aslında 2 nedene bağlı olabilir. Ya ekran koruyucu var ise üzerine toz gelmiş olabilir ya da gerçekten bu sensörünüz telefonunuzun düşmesi gibi bir durumda hasar görmüş olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo, X50 Lite Muhteşem Modeli ile Türkiye Pazarına Giriş Yaptı !

iPhone Yakınlık Sensörü Çalışmıyor Çözümü

Bazı nedenlerde dolayı yakınlık sensöründe problem olabilir. Bu kimi zaman sizin üstesinden geleceğiniz bir sorun olurken kimi zamanda maalesef üstesinden gelemeyeceğiniz bir durum olacaktır. Fakat bir ayar sayesinde yakınlık sensörünü aktif edebilirsiniz. iPhone 6S ve sonrası telefonlarda bulunan bu sensörü aktif etmek için; “Ayarlak>Ekran ve Parlaklık> Uyandırmak İçin Kaldır” adımlarını izlemelisiniz. Bu sayede yakınlık sensörü sorunu çözülecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz