iPhone ve iPad’de Yanlışlıkla Silinen Uygulamaları Geri Yükleyin

0
iPhone ve iPad'de Yanlışlıkla Silinen Uygulamaları Geri Yükleyin
iPhone ve iPad'de Yanlışlıkla Silinen Uygulamaları Geri Yükleyin

Siz veya tanıdığınız biri yanlışlıkla bir uygulamayı iPhone veya iPad’inizden silerse, bu basit işlemlerden herhangi biriyle herhangi bir zamanda kolayca indirilip geri yüklenebilecekleri için dehşete kapılmayın.

iPhone / iPad’e Nasıl Geri Yükleyebilirim?

  1. “App Store”u açın ve arama kutusunda kaldırılan uygulamanın adını aratın (örneğin, Angry Birds kaldırıldıysa “Angry Birds” arayın)
  2. Sonuçlar karuseli aracılığıyla eşleşen bir sonuç bulun, birden fazla eşleşme varsa, dokunarak bulunan uygulama hakkında her zaman daha fazla bilgi alabilirsiniz.
  3. Uygulama kurtarma işlemini başlatmak için küçük bulut indirme simgesini seçin – buna dokunduğunuzda indirme işlemi devam edecektir, bu işlem sırasında alışveriş modu Apple Kimliği girişinizi onaylamanız gerekebilir

İşte Angry Birds’ü kaldırdıktan sonra nasıl geri yükleyeceğinize dair bir örnek, Star Wars sürümünden kaldırıldığını unutmayın, bu nedenle arama listesinden tam Ad Arama’yı bulmanız gerekiyor – yeterince kolay.

Pek çok uygulama, verileri iCloud’da da depolar, bu nedenle, bunları App Store aracılığıyla bu şekilde geri yüklemek, özellikle uygulama kaldırıldığında silinmedikçe, genellikle onlarla birlikte gelen verileri de geri yükler. Bu, uygulama kaldırıldığında özellikle kaldırılmadıkları sürece oyunlar ve Game Center sonuçları için de geçerli olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Poco F5 canlı görüntüleri 9 Mayıs lansmanı öncesinde gün yüzüne çıktı
iPhone Yanlışlıkla Silinen Uygulamaları Geri Yükleyin
iPhone Yanlışlıkla Silinen Uygulamaları Geri Yükleyin

Alışveriş Listesi Aracılığıyla Silinen Uygulamaları Kurtarın

  1. “App Store”u açın ve “Güncellemeler”i seçin ve daha sonra ekranın altındaki “Satın Alınanlar” bölümüne gidin.
  2. En üstteki “Bu iPad’de Değil” sekmesine (veya “Bu iPhone’da Değil”) dokunun.
  3. Listeden yanlışlıkla silinen uygulamayı bulun ve uygulamayı indirmek için bulut düğmesi simgesine dokunun, istendiğinde alışveriş modu Apple Kimliği şifrenizi girin

Not: Alışveriş modu iPad doğrudan güncellemelere geçebilir, alışveriş modu iPhone ve iPod touch ise Güncellemeler düğmesine basmak zorunda kalır ve ardından “Satın Alındı” farkı cihazların ekran boyutlarından kaynaklanır. iPad’de işler biraz farklı görünüyor çünkü ekran düğmeleri için daha fazla ekran özelliği mevcut. İşlem, tüm iOS sürümlerinde aynıdır, ancak eski iOS sürümlerinden daha modern sürümlere biraz farklı görünse de (ve bu bağlamda tüm arayüz).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitch 350'den fazla yeni topluluk etiketi ekliyor

Seçilen yönteme göre uygulama kendini indirip yeniden kuracaktır. Alışveriş modu Apple Kimliği, satın almak için kullanılanla aynı olduğu sürece, zaten sahip olduğunuz uygulamaları yeniden yüklemek için ücretlendirilmezsiniz. İndirme bulutu düğmesi yerine bir fiyat etiketi görürseniz, bu genellikle aynı alışveriş modu Apple Kimliğini kullanmadığınızın iyi bir göstergesidir ve uygulama adında bir fiyat görürseniz sizden ücret alınır.

Kolayca geri yüklenebilen ve indirilebilen tek şeyin iOS uygulamaları olmadığını belirtmekte fayda var. Bu kolay kurtarma yöntemi, müzik, film ve TV şovları gibi iTunes Store satın alımları ve yine Mac App Store’dan satın alınan masaüstü yan öğeleri için de çalışır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz