Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür

0
430
Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür
Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür

Herkese merhaba! Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür, konusuna bugün değineceğiz. Artık ülkenin büyük çoğunluğu olarak iPhone ve iPad kullanılır durumda oluyoruz. Özellikle de son çıkan telefon modellerine baktığımız zaman, neden bu kadar sevildiğini de anlayabiliyoruz. Gerek görüntüsü olsun gerek ise de kullanımı olsun, oldukça basit ve modern olan bu telefonda, bazı problemlerde  meydana çıkmaktadır.

Bildiğiniz üzere iPhone’un belli modellerine kadar ortada bir tuş gözümüze çarpar. Fakat yeni modellerinde bu tuşu artık görmüyoruz. Dolayısıyla da bu tuş ile parmak okuma kısmını kullanım dışı bırakıyor oluyoruz. Bunun yanı sırasında ise artık Face ID özelliğini kullanıyoruz. Bunda da bazı sorunlar ortaya çıkıyor.

Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür
Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür

Iphone Face ID Nedir?

Apple ilk Face ID özelliğini 2017 senesinde çıkarttığı iPhone X modeli ile tanıttı. Kaldı ki artık şifreniz parmağınız değil, yüzünüz şifreniz haline gelmektedir. Elbette tamamen kilit kaldırma özelliğini de kullanabilirsiniz. Fakat artık telefonlarda bir şekilde kilide ihtiyaç duyulabiliyor. Bu durumda ise Apple Face ID özelliğini ilk kez 2017 senesinde duyuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, bir sonraki Galaxy A serisi akıllı telefonlarını 17 Mart'ta duyuracak

Fakat 2017’de çıkan sadece iPhone X modelinde bu Face ID özelliği kullanım halini sunulmuştur. iPhone Xs Max, iPhone Xs ve iPhone XR modellerinde de biyometrik kimlik tanıma özelliklerinden olan bu yüzde tanıma özelliği kullanılıyor. Anlayacağınız üzere Face ID aslında bir yüz tanıma kilidi olacaktır.

Iphone Face Id Sorunu Nasıl Çözülür?

Face ID’de, evet oldukça pratik ve aynı zamanda kullanışlı bir şifre olarak karşımıza çıkar. Fakat her sorunsuz çalışan sistemlerde olduğu gibi, bunda da bir süre sonra bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu yüzden Face ID okuma sistemi ya o anda çalışmıyor ya da sonrasında dene hatası alınabiliyor. Bu sorunun nedeni şunlardan kaynaklı olabilir:

 • Cihazınız yeni alınmış olabilir.
 • Cihazın güncellemelerini yapmamış olabilirsiniz.
 • 4 saatlik verilen Face ID kilidini açamamış olabilirsiniz.
 • Telefonunuzu 48 saattir açmamış iseniz.
 • Yüzünüz 5 defa eşleşmemiş ise olabilir.
 • Uzaktan bağlantı komutu almışsanız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone'unuzu Yeni Bir Telefon Gibi Kullanın

Bu gibi durumlarda Face ID çalışmıyor olabilir. Çözüm için ise şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • iOS’u güncelleyin.
 • Face ID özelliklerini tekrardan kontrol edin.
 • Face ID’nizi resetleyin.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Tüm telefon ayarlarını sıfırlayın.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz