iPhone 13 Pro ve Redmi 12 Pro Karşılaştırması

0
cimri.com_
cimri.com_

Apple ve Xiaomi markası uzun yıllardır tüketici elektroniği alanında üretim gerçekleştiren markalar arasında yer alır. Markalar tarafından üretilen cihazlar çeşitli seriler altında toplanır. Xiaomi markasının Redmi ve Mi serisi bulunurken Apple markası iPhone cihazlarını üretir. iPhone 13 Pro ve Xiaomi Redmi 12 Pro arasında da çeşitli farklılıklar mevcuttur. Farklı seriler ve markalar tarafından sunulan cihazların karşılaştırmasına göz atabilirsiniz.

 

  • Her iki cihaz modeli de işletim sistemi bakımından birbirinden farklılık gösterir. Xiaomi Redmi 12 Pro cihazında Android işletim sistemi kullanlırken iPhone 13 Pro cihazında iOS işletim sistemine yer verilir. Bu nedenle sunulan arayüz, menü ve uygulamalar da birbirlerinden farklılık gösterir.
  • iPhone 13 Pro ve Redmi Note 12 Pro cep telefonları işlemci bakımından da birbirinden ayrılır. 13 Pro cihazında Apple A15 Bionic 6 çekirdekli işlemci kullanılırken Redmi 12 Pro cihazında Qualcomm Snapdragon 732G 8 çekirdekli işlemci yer alır.
  • Apple iPhone 13 Pro cep telefonu modelinde 6.1 inç boyutunda bir ekran yer alırken Redmi 12 Pro cihazında 6.67 inç boyutunda bir ekran bulunur. Her iki cihazın ekran teknolojileri de birbirinden ayrılır. iPhone 13 Pro cihazında OLED ekran teknolojisi yer alırken Redmi 12 Pro cihazında AMOLED ekran teknolojisi performans gösterir.
  • Her iki cihazın kamera çekim özellikleri birbirinden farklıdır. iPhone 13 Pro cep telefonu modeli 12 MP çözünürlüğünde çekim yaparken Redmi 12 Pro cep telefonu modeli 108 MP çözünürlüğünde çekim yapar. İki cihazla da profesyonel bir şekilde çekim yapmak mümkündür.
  • Tasarım özelliklerinde de farklılıklar görülür. Apple cep telefonu modelinin gövde malzemesinde paslanmaz çelik kullanılır. Xiaomi cihazının gövde malzemesinde ise plastik görünümlü metal malzemeye yer verilir.
  • Apple iPhone 13 Pro cep telefonu modeli kablosuz şarjı destekler. Redmi 12 Pro cep telefonu modelinde kablosuz şarj özelliği yer almaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse platformunda da önemli bir veri sızıntısı yaşandı!

 

Teknoloji alanında popüler markalar tarafından üretilen cep telefonu modellerinin çeşitli farkları mevcuttur. Bu durum özelliklere yansıdığı gibi fiyatlara da yansır. Cimri üzerinden ilginizi çeken cep telefonu modellerinin fiyat karşılaştırmasını ve özellik karşılaştırmasını yapabilirsiniz.

 

Cep Telefonu Marka ve Modelleri

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişimi hayatın birçok alanına hissedilir bir şekilde yansır. Tuşlu cep telefonları yerini zaman içerisinde akıllı cihazlara bırakır. Gelişim süreci içerisinde karşımıza çıkan akıllı cep telefonu modelleri her geçen gün çeşitlilik göstermeye devam eder. Ortalama bir bilgisayarın sahip olduğu tüm özellikleri taşıyan akıllı cep telefonları sayısız marka ve modele sahiptir.

Her dönem farklı özelliklerin öne çıktığı telefon dünyasında ihtiyaç ve zevk doğrultusunda seçimlerin yapılması oldukça kolaydır. Kamera, ekran, işletim sistemi, işlemci, marka, tasarım ve daha pek çok özelliğine göre birbirinden ayrılan cihazlar performanslı bir deneyimin elde edilmesine yardımcı olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, 2022 için üç yeni katlanabilir cihaz üzerinde çalışıyor olabilir

Uzun yıllardır cep telefonu alanında üretim gerçekleştiren markalar arasında Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo gibi pek çok marka yer alır. Birbirinden farklı seriler altında toplanan cihazlar performanslı bir kullanım deneyiminin elde edilmesine yardımcı olur. Her cihazda birbirinden farklı özellik ve fonksiyonlara yer verilir. Bu durum bazı zamanlarda cihazlar arasında seçim yapmayı zorlaştırabilir.

 

Cep Telefonu Tercihi Neye Göre Yapılmalı?

Akıllı cep telefonları hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Gelişen teknolojiler ile akıllı telefon markaları birçok yeni özelliği ürettiği modellere eklemeye başlar. Ürünlerin seçimi sırasında çeşitli özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekir. Cep telefonu seçimi cihazlarda yer verilen işletim sistemlerine göre yapılabilir.

iPhone akıllı cep telefonlarında iOS işletim sistemi kullanılır. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda geniş bir çeşitlilik içerisinde sunulur. Piyasada ekran boyutu bakımından farklılık gösteren pek çok cihaz mevcuttur. Kolay taşınabilecek bir akıllı cep telefonu isteniyor ise küçük ekranlı cihazların seçilmesi önerilir.

Geniş bir kullanım alanına sahip olmak isteyen kişiler ise büyük ekranlı cihazları tercih edebilir. İşlemci kalitesi cep telefonu performansını doğrudan bir şekilde etkileyen unsurlar arasında yer alır. İyi bir işlemci çalıştırılan uygulamaların performansını belirler. Bu nedenle seçim sırasında güçlü bir işlemciye sahip olan cihazların tercih edilmesi de ideal bir seçenek haline gelebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz