iPhone 13 ilk kez 1 TB depolama seçeneği sunacak

0
19

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Bu yılki iPhone 13, belirli üst düzey modellere bir terabaytlık depolama seçeneği sunarak maksimum iPhone depolama alanını etkili bir şekilde ikiye katlayacak. Mevcut iPhone 12 modelleri, 512 gigabayt depolama alanıyla maksimuma çıkıyor, bu da Apple akıllı telefon için bir ilk olacak.

Tüm Modellerde 1 TB Seçenek + LiDAR

Samsung, Galaxy S10 ve diğer amiral gemisi cihazlarıyla neredeyse iki yıldır 1 TB telefonlar sunuyor. Bir rapora göre, Apple’ın yeni iPhone 13 ailesi için de aynısını yapması bekleniyor.

LiDAR tarayıcı ve söylentilere göre yeni 1 TB depolama seçeneğinin yanı sıra, iPhone 13’ün, Apple’ın 120 Hz ProMotion teknolojisine sahip her zaman açık ekran, daha dar bir çentik, sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme gibi diğer yeni özellikleri getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube, kanal adınızı ve profil resminizi değiştirmeyi daha kolay hale getiriyor
iPhone 13
iPhone 13

Neden 1 TB iPhone’a İhtiyacınız Olabilir?

Şu anda 1 TB’ta maksimuma çıkan tek iOS cihazı iPad Pro’dur. Yalnızca uzman kullanıcılar bir akıllı telefonda bu kadar depolama alanına ihtiyaç duyacak olsa da, Apple’ın muhtemelen bu seçeneği sunması harika.

Fotoğrafları Apple’ın ProRAW formatında çekmeye karar vermediyseniz bir terabaytlık depolama alanına sahip olmak kulağa aşırı gelebilir, bu durumda JPEG veya HEIF dosyalarından görüntü başına 10-12 kat daha fazla depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. Saniyede altmış kare hızında 4K video çekmek de maliyetlidir: bu tür bir videonun bir dakikası neredeyse yarım gigabayt depolama gerektirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz