Instagramdan Telefonuma Onay Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

2
432
Instagramdan Telefonuma Onay Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizler için hazırlamış olduğumuz yazımız “Instagram telefonuma onay kodu gelmiyor sorunu çözümü” üzerine yazılmıştır. Bu sorunla karşılaşan binlerce kullanıcı ne yapacağını bilmemektedir. Yazımızı okuyarak bu durumdan kolay bir şekilde sıyrılabileceğinizi unutmayınız.

Günümüzün en popüler sosyal ağı Instagram, bazı durumlarda onay kodu gerektirir. Bunlardan bir tanesi farklı cihazlardan Instagram hesabına girmeye çalışmaktır. Ayrıca aynı anda farklı IP üzerinden giriş yapıldığında veya paylaşımlar yapılmaya çalışıldığında da onay kodu istenecektir. Bazı kullanıcılar birçok kez hatalı şifre girişi yaptıkları için de Instagram onay kodunu girmenizi isteyecektir. Instagram giriş kısmında bir sorun yaşamamanız için her türlü bu onay koduna ihtiyacınız olacaktır.

Onay kodu girilmediğinde hesabınıza diğer kullanıcılar erişemeyecek ve paylaşımlarınıza bakamayacaktır. Profiliniz bu süreçte görünebilir ancak paylaşımlarınız görünmez. Bu onay kodları da ya SMS olarak gelir ya da Mail olarak sizlere ulaşır. Ancak bazı kullanıcılar onay kodunun onlara ulaşmadığını bildiriyor. Bizler de konu ile ilgili çözümleri aşağıda sizlerle paylaştık.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler

 

Telefona Onay Kodu Gelmediğinde Gerekene Çözüm ve Öneriler

onay-kodu-gelmedi-sorunu
Telefondan SMS Onay Kodu Gelmedi Sorunu

Eğer telefonunuza onay kodu gelmiyorsa aşağıda önerdiğimiz durumları deneyebilirsiniz.

 • İlk yapmanız gereken işlem Instagram hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmektir. Ayrıca telefonun ayarlar kısmından Instagram seçeneğine girip ön belleği de silebilirsiniz. Bu durumda onay kodu size ulaşacaktır.
 • Instagram hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra bir VPN uygulaması kullanarak farklı IP üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bunun da çoğu zaman işe yaradığı görülmüştür.
 • Telefon hattınızı değiştirdiyseniz veya farklı bir operatöre geçtiyseniz bu durumda SM onay kodu sizlere ulaşmayabilir. Ancak bu durum geçici bir durumdur ve 2-3 gün sonra tekrar denerseniz sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.
 • Instagram hesabınıza mobil üzerinden değil de bilgisayar üzerinden girmeyi de deneyebilirsiniz ya da farklı bir cihazdan da giriş yapabilirsiniz. Bu durumda da sorununuz çözüme kavuşabilir.
 • Kendi telefonunuzda gelen mesajlarla ilgili bir engelleme olup olmadığını kontrol ediniz ve farklı cihazlardan giriş yapmayı deneyiniz.
 • Telefon faturanız ödenmemişse bu durumda SMS kısıtlaması yaşamış olabilirsiniz. Bu durumun olup olmadığını görmek için operatörünüzü arayın veya faturanızı kontrol ederek ödeme yapın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   OnePlus 8T modeli için Cyberpunk 2077 özel sürümü geliyor!

Maile Onay Kodu Gelmediğinde Yapılabilecek İşlemler

maile-onay-kodu-gelmedi
Maile Onay Kodu Gelmedi Sorunu

Eğer mail yoluyla sizlere herhangi bir onay kodu ulaşmıyorsa aşağıda önerdiğimiz durumları deneyebilirsiniz.

 • Maile onay kodu gelmediğini düşünüyorsanız ilk olarak Spam yani gereksiz kutunuzu kontrol edin. Bazen mesajlar gereksiz klasörüne düşmüş olabiliyor.
 • Eğer hotmail uzantılı bir mail adresiniz varsa onay kodunun gelen kutunuza yansıması uzun sürebilir. Bu yüzden gmail adresinizi kullanmayı tercih etmelisiniz. Eğer gmail hesabınız yoksa mutlaka edinin.
 • Çok fazla mail gelen hesapların posta kutusunda yeterli alan olmadığından onay kodu gelmeyecektir. Bu durumda posta kutunuzu temizlemeniz ve yer açmanız gerekmektedir.
 • Mail adresinize çok fazla mail geliyorsa bu durumda da firmanız size gelen mesajları engellemiş olabilir.
 • Mail kodunun talep ettiğinizde mail sayfanızın açık olmasına dikkat edin. Bu durumda daha hızlı olarak mesaja ulaşabilirsiniz.
 • İki mail adresiniz varsa bunları içe aktarma işlemi yaparak ikisini de kontrol altında tutabilir ve onay kodunun gelip gelmediğini daha net görebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Libreoffice Nedir?

Hala Sorununuz Çözülmediyse Yapmanız Gerekenler

Bütün işlemleri yaptıktan sonra halen SMS ve Mail üzerinden size kod gelmiyorsa bu durumda Facebook üzerinden iletişime geçmeniz mümkündür.

Bu sorunu dile getirmek için www.facebook.com/help/contact/283958118330524 adresini kullanabilirsiniz. Sorununuzu iletirken detaylı ve açık bir şekilde açıklama yapmaya dikkat ediniz.

Facebook SMS servisini aktif edebilmek için On veya Fb yazarak 32665 numarasına gönderebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yaparak onay kodunuza ulaşabilirsiniz. Bu işlemleri dikkatli biri şekilde uyguladığınızdan emin olun ve işlemleri sırasıyla yapın. Instagram ile alakalı gelen sorunlarının büyük bir kısmına cevap veren sitemiz bu anlamda Türkiye’de bir ilk olma yolunda ilerlemektedir. Kafanıza takılan herhangi bir soruda bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

 

2 YORUMLAR

 1. Bu bilgilendirici yazı ve sorunumu çözdüğünüz için çok teşekkür ederim. Her yerde aradım ama doğru bilgiyi sizde buldum. Harikasınız teknoloji bilim adamları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz