Instagram Şikayet Etme Nasıl Yapılır Resimli

0
179
instagram şikayet etme nasıl yapılır
instagram şikayet etme nasıl yapılır

Instagram’da dolanırken çok sinir bozucu bir IG spam hesabı, çevrimiçi mağaza dolandırıcılığı veya sahte bir hesapla karşılaştıysanız, Instagram tarafından yasaklanması için o hesabı hemen şikayet etmelisiniz.

Bunun nedeni, Instagram ekibinin IG’deki tüm sahte ve spam hesapları silmek için çaba göstermeye devam etmesidir. Bu nedenle, spam hesaplarına benzeyen Instagram hesaplarını sık sık görüyorsanız, hesabı şikayet etmelisiniz. Ek olarak, bazen Instagram’da verileri tahrif etmek ve hatta dolandırıcılık yapmak için başkalarının fotoğraflarını ve videolarını kullanan sahte hesaplar da vardır. Bu nedenle Instagram’daki sahte ve spam hesapları ortadan kaldırma çabalarına siz de katılmalısınız.

Instagram’ın kendisi de Instagram politikalarına uygun olmayan fotoğraf ve video gönderimlerini, profilleri ve IG hesaplarını şikayet etme veya bildirme özelliği sağlar. Şikayet etme özelliğini Instagram sosyal medyayı kullanarak sizi rahatsız eden hatta rahatsız eden spam gönderileri veya hesapları şikayet etmek için de kullanabilirsiniz.

Instagram’a Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Bir Instagram hesabını şikayet etmenin bir sonraki yolu, sahte ve spam Instagram hesapları içindir. Sizinkine benzer adlar, fotoğraflar, videolar ve bilgiler kullanan sahte Instagram hesapları gördüyseniz. Bu nedenle, hesabın Instagram tarafından silinmesi veya yasaklanması için derhal şikayet etmelisiniz. Silinecek bir Instagram hesabını şikayet etme adımları;

 • Şikayet etmek istediğiniz Instagram hesabının profilini ziyaret edin.
 • Lütfen sağ üst köşedeki nokta simgesine dokunun.
 • Ardından Rapor seçeneğini seçin.
 • IG hesabı gerçekten sahteyse, Bu uygun değil seçeneğini belirleyin.
 • Bu hesabın Instagram topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorum’u seçin.
 • Rapor hesabını seçin.
 • Ardından, başka biri gibi davranan bu profil’i seçin.
 • Sahte IG hesabı kendinizi taklit ediyorsa, Ben’i seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei P40 Pro için güzel bir indirim geldi

Ardından Instagram’ın IG hesabındaki raporunuzu kontrol etmesini bekleyin. Bu yöntem, online mağaza dolandırıcılığı ve fake hesaplar gibi Instagram hesaplarını şikayet etmek için oldukça etkilidir.

Şikayet

Instagram’da Bir Spam Hesabı Nasıl Şikayet Edilir?

Üçüncü durum, gönderinizin tanıtım veya satış ürünleri gibi rahatsız edici ve gönderiyle hiçbir ilgisi olmayan spam yorumları içermesidir. Veya nefret, taciz, yetişkinlere yönelik öğeler içeren vb. gibi normları ihlal eden yorumları bile bildirebilirsiniz. Engellenmek için Instagram’daki yorumları nasıl bildireceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

 • Bildirmek istediğiniz yorumdaki gönderiyi açın.
 • Ardından istediğiniz yorumları seçin.
 • Sağ üstteki ünlem işaretine basın.
 • Yorum gerçekten spam ise Spam’i seçin.
 • Veya yorum başka bir şey içerdiği için rahatsız ediciyse, ihlal eden içeriği seçin.

Gönderilerinize yapılan yorumlar çok fazla spam içeriyorsa, bunları tek tek bildiremezsiniz. Bu nedenle, otomatik olarak silinebilmesi için Instagram’daki yorum engelleme özelliğini kullanmanız önerilir. Spam, sahte veya politikaları ihlal eden IG hesaplarını şikayet etmekten veya şikayet etmekten çekinmeyin, böylece Instagram tarafından derhal kaldırılır veya yasaklanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Skoda Fabia'nın yeni fiyat listesi duyuruldu! İşte detaylar

IG oynarken sizi rahatsız eden spam ve sahte gönderiler, hesaplar ve yorumlardan başlayarak bir Instagram hesabını bu şekilde şikayet edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz