İlk Yıldızların Oluşum Zamanı Daha Eskiyi Mi Gösteriyor?

0
20
star
Yıldızlar

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere ilk yıldızların oluşumu hakkında bilgi vereceğiz.

İlk yıldızlar ne zaman oluştu?

Büyük Patlama'dan önce olduğu düşünülüyor.

İlk yıldızlar ile ilgili araştırmayı kim yapıyor?

Avrupalı bilim insanları yapıyor.

Evren ne zaman oluştu?

Büyük patlamadan sonra oluştu.

En eski yıldızlarla ilgili çalışmaların sonucu bizlere yeni fikirler veriyor. Avrupalı bilim insanları bizi evrenin oluşum zamanlarına götürüyor. Araştırma detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

ilk-yıldız
İlk Yıldızların Oluşumu

NASA’nın ve ESA’nın ortak çalışmasıyla araştırma sonuçlarına yenileri katılıyor. Hubble Uzay Teleskobu’ndan gelen yeni sonuçlar gerçeklerin çok farklı olduğunu gösteriyor. Büyük Patlamadan sonra oluştuğu düşünülen Population III yıldızları yani ilk yıldızlar, sanılan aksine bu dönemden daha önce oluşmuşa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hyundai 'Uçan Araba' Çalışmalarını Hızlandırıyor, Araçlar Etrafında Hizmet Sunuyor

Çünkü Büyük Patlama’dan sonraki süreçte bu yıldızların oluşumuna dair herhangi bir kanıta rastlanamadı. Evrenin oluşum zamanlarına ait kanıtlar bulmak ve yorumlarda bulunmak çok güç. Ancak Hubble Uzay Teleskobu bizlere büyük yardımlar sunuyor.

Bu teleskop Büyük Patlama’dan sonraki 500 yıllık süreci gözlemleyebiliyor. Bu sayede farklı gerçekleri bizlere aktarabiliyor. Avrupalı araştırmacılardan olan Rayhana Bhatawdekar ve ekip arkadaşları bu teleskoptan edindikleri bilgileri bizlere aktarıyor.

İlginizi Çekebilir:iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Hatası ve Çözümü 2020

 

Hubble Uzay Teleskobu’nun Bizlere Sunduğu Gerçekler Neler?

Araştırma sonuçlarına göre ilk yıldızlar sanılanın aksine Büyük Patlama’dan sonra oluşmamıştır. Bu yıldızların oluşumu oldukça eski bir döneme dayanıyor. Henüz hangi dönemde oluştuğuyla ilgili net bir bilgi olamasa da Büyük Patlama’dan sonra olmadığı kesinleşmiş gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Meizu Pop Pro kablosuz kulaklık tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı ne?
Yıldızlar
Uzaydan Yıldızların Görünümü

Teknolojinin hızla geliştiği dönemimizde uzayla ilgili yeni bilgiler gün geçtikçe artıyor. Bildiklerimizin aksini düşündürecek yeni tezler de ortaya konuyor. İşte ilk yıldızlarla ilgili bu araştırmada tezleri çürütecek cinsten.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz