İçişleri Bakanlığı’ndan Yılbaşı Genelgesi

0
13
İÇİŞLERİ BAKANLIĞIN'DAN 81 İL VALİLİĞİNE YILBAŞI GENELGESİ !
İÇİŞLERİ BAKANLIĞIN'DAN 81 İL VALİLİĞİNE YILBAŞI GENELGESİ !

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere İçişleri Bakanlığı’ndan Yılbaşı Genelgesi hakkında bilgiler vereceğiz.

İçişleri Bakanlığı, yılbaşı gecesinden itibaren uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili 81 ilin valiliğine ek genelge gönderdi. Genelgeye göre hiçbir mekânda yılbaşı kutlamasına izin verilmeyecek ve sosyal medya takip edilecek.

İçişleri Bakanlığı, gün içerisinde yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili 81 ilin valiliğine ek genelge gönderdi. Genelgede, kontrolsüz şekilde bir araya gelinmesine neden olacak yılbaşı partilerinin düzenlenmemesinin “tercih” değil “zorunluluk” olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada yılbaşı öncesi salgınla mücadele kapsamında her türlü önlemin alındığını, gerekirse müdahale edileceğini dile getirmişti. Ek genelgeyle birlikte konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler de dahil olmak üzere hiçbir mekânda yılbaşı kutlaması yapılmasına izin verilmeyecek.

İçişleri Bakanlığı'ndan Yılbaşı Genelgesi
İçişleri Bakanlığı’ndan Yılbaşı Genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler dahil hiçbir mekânda yılbaşı partisi ya da kutlaması yapılmasına izin verilmeyecek. Genelgede yılbaşı kutlamalarının yapılmamasının bir ”tercih” değil; bir ”zorunluluk” olduğu belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünyanın Eski Yedi Harikası ve Hakkında Bilgi

Genelgeye göre yılbaşında uygulanacak kısıtlamalar ve Covid-19 tedbirleri İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi tarafından 24 saat takip edilecek.

Ayrıca genelgede “Kovid-19, terör, asayiş ve trafik tedbirlerine aykırılıklar olmak üzere sosyal medyaya yansıyan her türlü olumsuz durum Emniyet Genel Müdürlüğü siber suçlarla mücadele ve istihbarat birimleri tarafından takip edilecek ve gerekli müdahaleler anında yapılacak” denildi.

Genelgeye göre başta kolluk kuvvetleri olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların “tam mesai” çalışacakları belirtildi. İçişleri Bakanlığı genelgesinde 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunanların temel ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları’nca karşılanacağı ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan Yılbaşı Genelgesi
İçişleri Bakanlığı’ndan Yılbaşı Genelgesi

İçişleri Bakanlığı’ndan Yılbaşı Genelgesi’nde Neler Yazıyor ?

Genelgede, şunlar kaydedildi:

“Toplum sağlığının korunmasının her şeyden önce geldiği, milletimizin her ferdinin fedakarlık yaptığı ve bu fedakarlıklar sayesinde salgının seyrinde ciddi düşüşün sağlandığı bu süreçte, salgınla mücadeleyi akamete uğratmamak adına kalabalıkların kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı partilerinin yapılmaması tercih değil zorunluluktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünyanın En Güvenli Şehirleri

Bu amaçla yılbaşı akşamında başta kolluk kuvvetleri olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca tam mesai yapılarak, Kovid-19 salgınıyla mücadelede alınan diğer önlemlerle birlikte, konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler de dahil olmak üzere hiçbir mekanda yılbaşı partisi veya kutlama organizasyonu yapılmamasına yönelik gerekli planlama, koordinasyon ve denetim faaliyetleri eksiksiz şekilde yerine getirilecek. Alınan tedbirlerin tam anlamıyla uygulanması amacıyla ilgili tüm birimlerin kesintisiz mesai yapması sağlanacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz