İbrahim Erdemoğlu Kimdir?

0
66

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Forbes dergisinin yayımladığı ‘Milyarderler Listesi’nde Türkiye’de 1. sırada yer alarak gündeme geldi. Bunun üzerine Erdemoğlu’nun hayatı, kariyeri ve eğitimi ile ilgili araştırmalar yapılıyor. Peki İbrahim Erdemoğlu kimdir? İbrahim Erdemoğlu kaç yaşındadır ve nerelidir?

İbrahim Erdemoğlu Kimdir?
İbrahim Erdemoğlu Kimdir?

İbrahim Erdemoğlu Hakkında Bilgiler

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan İbrahim Erdemoğlu, baba mesleği olan halı ticaretine üniversite yıllarında başlamıştır. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde bitirmiştir. Hem okuyan hem de çalışan İbrahim Erdemoğlu, babası Mehmet Erdemoğlu’nun değerleri ve ilkesi doğrultusunda iş hayatına yön vermiştir. Ahilik kültüründen gelen Mehmet Erdemoğlu, dürüst olmayı, asla yalan söylememeyi, ödemeleri zamanında yapması, çalışanlarının ücretlerini alın teri kurumadan ödemesi, kazandığını paylaşma ve hoşgörüyü ilkesi ile büyümüştür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   COVID-19 Günlerinde Yemek Tarif Sitelerine Yoğun İlgi

İbrahim Erdemoğlu 1962 yıllarında Besni’de doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Gaziantep’te bitirmiştir. Aktif iş hayatına ise 1983 yıllarında başlamıştır. 1998 yıllarında bugün parça halı sektöründe dünya liderinden biri olan Merinos Halı’yı kurmuştur. İplik ve halı üretimindeki başarısından sonra 2005 yıllarında Akkök Grubu’ndan köklü bir duvardan duvara halı markası olan Dinarsu’yu devralmıştır. 2015 yıllarında dünyanın önde gelen filament, polyester elyaf ve polyester bazlı polimer üreticilerinden biri olan Sasa Polyester A.Ş.’nin %51 hissesini Sabancı Holding’den satın aldı. Zorunlu pay alım teklifinden sonra Ağustos 2015 yılı itibari ile Erdemoğlu Holding’in Sasa Polyester A.Ş.’deki payı %84,80’e ulaşmıştır.

Evli olan Erdemoğlu, üç çocuk babasıdır. İbrahim Erdemoğlu, büyüdüğü, doğduğu ve gönülden bağlı olduğu şehirler için çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Kazandığını paylaşmayı ilke edinmiştir. Camilerden taziye evlerine, okullardan müzelere, karakoldan öğrenci yurtlarına, parklardan sağlık ocaklarına kadar birçok yapıyı ülkemiz insanına bağışlamıştır. Mehmet Erdemoğlu son olarak Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ni kurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, 27 Şubat'ta MWC 2022 etkinliğine ev sahipliği yapacak

İbrahim Erdemoğlu, gurur duyduğu çalışanları, son teknoloji ile donatılmış dünya standartlarındaki üretim alanları ve ihracat şampiyonu firmaları ile yeni hayalleri ve hedefleri doğrultusunda kariyerine devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz