Huawei P50, HarmonyOS ile piyasaya sürülen ilk telefon olabilir

0
24

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; Huawei kendi işletim sistemi üzerinde çalışmak zorunda kaldı ve şimdi şirket onu piyasaya sürmeye hazır olabilir.

Huawei, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde ağır kısıtlamalara karşı çalışmak için epey bir zaman harcadı. Bu kısıtlamalar nedeniyle şirket, ürünleriyle yaratıcı olmaya zorlandı. Google ile çalışmak neredeyse imkansız olduğu için Huawei, cihazları için işletim sistemi olarak Android’e güvenemez. Bunun yerine şirket, HarmonyOS adlı kendi mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

Şimdiye kadar, akıllı ev ürünlerinde kullanılmak üzere geliştiricilere sunulan HarmonyOS’un yalnızca beta sürümünü gördük. Bununla birlikte, yeni bir rapor, şirketin yaklaşan Huawei P50 akıllı telefonunda yeni mobil işletim sisteminin yüklü olabileceğini gösterdiğinden, akıllı telefon sürümünü yakında görebiliriz.

Huawei P50’de Neler Var?

Çinli web IThome göre, telefon 26 Nisan ya da 27 Nisan’da başlatabilecek. Huawei Business Group, işletim sisteminin 2021’de eylül ayında bir sunum sırasında akıllı telefonlara ulaşacağını doğruladı, bu nedenle P50’nin yeni işletim sistemini içermesi mantıklı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook'tan sonra 500 milyon LinkedIn kullanıcısının da kişisel verileri sızdırıldı

Bununla birlikte, Ars Technica ,  P50’nin  kaynak koduna bir göz attığını iddia ediyor ve Android kodunun çalıştığını buldu. Bu, telefonun global versiyonunun hala Android’i içerdiği ve Çince versiyonunun HarmonyOS’u içerdiği anlamına gelebilir.

Huawei
HarmonyOS

HarmonyOS Hakkında Ne Zaman Daha Fazla Bilgi Edeceğiz?

HarmonyOS’u içerip içermediğini öğrenmek için telefonun açılışına yaklaşmasını beklememiz gerekecek. Yine de, Huawei HarmonyOS’u gerçek bir rakip haline getirebilirse, Android ve iOS’un bloktaki tek mobil işletim sistemi olmayabileceğini düşünmek heyecan verici.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz