Huawei Nova 12 serisi bir gün içinde tükendi

0
Huawei Nova 12 serisi bir gün içinde tükendi
Huawei Nova 12 serisi bir gün içinde tükendi

Huawei dün Çin’de bir lansman etkinliği düzenledi. Konferansın yıldızı, şirketin en yeni üst orta sınıf akıllı telefon serisi olan Huawei Nova 12 serisi oldu. Serideki dört cihaz da duyurulduktan sonra ön siparişe açıldı. Bir gün içinde bu telefonlardan üçü çoktan tükendi.  Şu anda mevcut olan tek model en uygun fiyatlı olanı – Nova 12 Lite.

Tükenen telefonlar Nova 12, Nova 12 Pro ve Nova 12 Ultra. Son ikisi 5G bağlantısını desteklerken, vanilya varyantı tıpkı lite versiyonu gibi 4G ile sınırlı. Huawei Çin akıllı telefon pazarındaki payı, Mate 60 serisini sessizce piyasaya sürdüğünden beri artıyor. Yeni tanıtılan Nova 12 serisi de Mate 60 serisi gibi tüketicilerden benzer bir tepki alıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AirPods, Mac Aksesuarları 2024'te USB-C Alabilir
Huawei Nova 12 serisi
Huawei Nova 12 serisi

Huawei Nova 12 Özellikleri

Huawei’nin diğer Çinli markalar gibi satılan birimleri açıklamadığı bilindiğinden, araştırma firmalarından gelecek verileri beklememiz gerekecek. Her neyse, şirket yakında telefonları yeniden stoklamalıdır. Huawei Nova 12 serisinin en önemli özelliği, Kirin 9000SL ve Kirin 8000 olmak üzere iki yeni HiSilicon yonga seti sunması. İlki ‘Ultra’ içinde bulunurken, ikincisi standart ve ‘Pro’ modellerini çalıştırıyor.

Şu an itibariyle bu çipler hakkında detaylara sahip değiliz. Raporlar, Kirin 9000SL’nin Mate 60 serisi ve Mate X5’e güç veren Kiriin 9000S’in düşürülmüş hali olduğunu söylüyor. Öte yandan Kirin 8000, Nova 12 Pro’nun içinde bir 5G modem ile eşleştirilmiş ancak vanilya Nova 12 için aynı şey yok. Garip olan ise 4G modemli Qualcomm Snapdragon 778G SoC barındıran Nova 12 Lite.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz