Hong Kong’dan Covid-19 İle İlgili Umut Vadeden Gelişmeler!

0
13
salgın

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Covid-19 ile ilgili bir gelişmeden bahsedeceğiz.

Covid 19 ilacı bulundu mu?

Çalışmalar sürdürülüyor.

Covid-19 yeni ilacı denendi mi?

Orta düzey hastalar üzerinde denendi.

Covid 19 ilacı olumlu sonuç verdi mi?

Orta düzey hastalarda olumlu sonuçlar verdi.

Corona Virüsüyle ilgili bilimsel çalışmalar devam ederken yeni bir bilgi de Hong Kong’taki araştırmacılardan geldi. Hong Kong’dan Covid 19 ile ilgili umut vadeden gelişmeler var. Hong Kong’ta çalışmalarını sürdüren araştırmacılar antiviral ilaç kokteyli kullanarak olumlu sonuçlar elde ettiklerini iddia etti.

covid-19
covid-19

Lancet dergisinde bu araştırma yayımlandı ve bu araştırmaya göre hastalar ilacı kullandıklarında hızlı bir şekilde iyileşiyor. Bu araştırma 127 kişi üzerinde denendi ve 86 kişiye interferon beta-1b, opinavir-ritonavir ve ribavirin adındaki ilaçlar verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Koronavirüs Mutasyonu Nedeniyle 4 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu

Uzmanlar tamamen çözüm olduğunu söylemek için erken olduğunu belirtseler de çok büyük yol katettiklerini de ifade ettiler. Bundan sonraki çalışmalarını daha ağır hastalar üzerinde deneyeceklerini ifade eden araştırmacılar antiviral ilaç tedavisinin vücuttaki virüs miktarını hızla azalttığını söylüyorlar.

Ancak 127 kişi üzerinde denedikleri ilaç tedavisi orta şiddetteki hastalar üzerinde denenmişti. Ağır hastalar üzerinde nasıl tepkiler olacağı henüz merak konusu.

covid-19
Corona-Dunya’da

WHO’nun Virüsle İlgili Açıkladığı Son Durum

Bir yandan Dünya Sağlık Örgütü (WHO), korona virüsünün kökeninin tespit edilmesi için en az bir yıl geçmesi gerektiğini söylemişti.

Cenevre’de toplanan WHO’da bir hayvan orjinli virüs uzmanı,  bulunan kanıtların yarasalara işaret ettiğine netlik getirdi. Ancak başka bir hayvanında taşıyıcı olduğunu iddia etti.

İlginizi Çekebilir:Microsoft Flight Simulator 2020 Kapalı Beta ve Sistem Gereksinimleri

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Uzmanlar Covid-19 salgınının ne zaman başladığıyla ilgili kesin bir bilgiye sahip değil. Eldeki kanıtlara dayanılarak bakıldığında Çin’in Wuhan kentinde bir Pazar alanında ortaya çıktığı bilinmekte ve ilk 41 vakanın yalnızca 27’sinin bu pazarla doğrudan tespiti olduğu açıklandı.

2012 yılında da Mers virüsü ortaya çıkmıştı ve bu virüsün de develerden kaynaklandığını bulmak tam 1 yıl almıştı. WHO, ABD iddialarına da cevap vermek adına virüsün doğal yollarla ortaya çıktığının kesin olduğunu açıkladı.

Çin’lileri yarasa yedikleri için sürekli suçlarken iki kez daha düşünelim. Bu tarz bir virüs deveden de çıkabilirdi ve suçlananlar deve yiyenler de olabilirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz