Hamilelikte Çatlaklar: Önleme ve İpuçları

0
hamilelikte çatlak çözümü
hamilelikte çatlak

Artan hormonlar ve sabah bulantıları ile başa çıkmayı öğrendiniz. Genişleyen karnınız sevmeye başladığınız bir şeydir. Hamilelik vitaminlerini her sabah hatasız alıyorsun . Ve şimdi ikinci üç aylık dönem yaklaşıyor, genellikle kendinizi çok daha iyi hissediyorsunuz. Hatta kontrolde diyecek kadar ileri gidebilirsin. Sonra tam da hamileliğin size verdiği tüm olumsuzluklara alışırken cildinizde çizgiler oluşmaya başlar. Karnınızın üzerinde, göğsünüzün çevresinde ve hatta belki uyluklarınızda. Hamilelik çatlaklarınıza ‘merhaba’ deyin. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Burada, hamilelikteki çatlaklar ile ilgili bazı önemli sorularınızı yanıtlıyoruz;

Hamilelik Çatlakları Nasıl Önlenir?

Ne yazık ki, genetik yapıları nedeniyle bazı kadınlar için hamilelik çatlakları kaçınılmazdır. Bununla birlikte, hala kaç tane çatlak izi aldığınızı ve nasıl göründüklerini azaltmaya yardımcı olmaya çalışmamanız için hiçbir neden yok. Aşağıdaki pratik çatlak önleme ipuçlarına bir göz atın, bunlar hamilelik sırasında ve sonrasında çatlaklarla mücadeleye yardımcı olmak için yapabileceğiniz şeylerden sadece birkaçıdır;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Play ödeme yöntemi ekleme nasıl yapılır?

Hamile Olduğunuzu Öğrenir Öğrenmez Nemlendirin

Her gün kalıcı nemlendirme sağlayan hindistancevizi yağı, karite yağı veya E Vitamini gibi zengin bir krem ​​uygulayın. Karnınız, beliniz, göğüsleriniz ve kalçalarınız gibi vücudunuzun tüm bölgelerine odaklandığınızdan emin olun. Bunu yaparken cildinizin esnekliğini korumaya yardımcı olabilir ve büyüdükçe yırtılma olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Çatlaklar

Kilo Alımınızı Yakından İzleyin

Sağlıklı bir hamilelik ağırlığı koymak, cildinizin aşırı gerilmesini önlediği için çatlak izlerini minimumda tutmaya yardımcı olabilir.

Sağlıklı ve Dengeli Beslenin

İki kişilik yemek yerken aşırı yememeniz önemlidir, çünkü bu hızlı kilo alımına neden olabilir ve bu da çatlaklar gelişmesine neden olabilir.

Bebeğiniz Doğduktan Sonra Vücut Kreminizi Değiştirin

Cildi sıkılaştırmaya yardımcı olmak için formüle edilmiş sıkılaştırıcı bir serum uygulayın veya tıbbi yardım isteyebilirsiniz. Bazen, çatlaklarınızın görünümünü en aza indirmeye yardımcı olmak için reçeteli Retin-A kullanılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz