GTA 6’nın şimdiye kadar yapılmış en pahalı video oyunu olacağı bildiriliyor

0
GTA 6 en pahalı video oyunu olacağı bildiriliyor
GTA 6 en pahalı video oyunu olacağı bildiriliyor

Popüler bir Grand Theft Auto (GTA) YouTuber’ına göre, GTA 6’nın şimdiye kadar yapılmış en pahalı video oyunu olacağı bildiriliyor. Rockstar Games oyunu 4 Şubat 2022 tarihinde attığı bir tweet ile resmen doğruladı ve oyun bir süredir geliştirilme aşamasında. Ancak, bir oyunu geliştirmek ne kadar uzun sürerse, maliyeti de o kadar fazla olur.

Buna pazarlama ve reklam gibi ek harcamalar da eklendiğinde, toplam tutar çok yüksek bir meblağa ulaşabilir. Bütçe ya da GTA 6 ile ilgili başka herhangi bir şey hakkında resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, bazılarının neden tüm zamanların en pahalı oyunu olabileceğine inandığına bakalım.

GTA 6'nın şimdiye kadar yapılmış en pahalı video oyunu olacağı bildiriliyor
GTA 6’nın şimdiye kadar yapılmış en pahalı video oyunu olacağı bildiriliyor

Tanınmış YouTuber GTA 6’nın Yapım Maliyeti Hakkında Spekülasyon Yapıyor

Çok tanınmış bir Grand Theft Auto YouTuber’ı olan INTER’e göre, GTA 6’nın tüm zamanların en pahalı oyunu olacağı iddia ediliyor. INTER, yukarıda bahsi geçen videoda oyunun sadece geliştirme maliyetinin 250 milyon dolar ya da daha fazla olduğundan bahsediyor. Pazarlama, tanıtım ve diğer harcamalar göz önüne alındığında bu miktar kolayca bir milyar doların üzerine çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp, anketleri uygulamaya getirmeye çalışıyor

GTA 5 ve Online’ın yıllar içinde kazandığı onca parayla fon sıkıntısı çekilmiyor. Ancak INTER, oyunun beklentileri karşılayamaması durumunda bu tür bir yatırımın risklerinden de bahsediyor. Yine de Grand Theft Auto 6’nın tüm zamanların en çok beklenen oyunlarından biri olduğu unutulmamalıdır. Rockstar Games’ten düzgün güncellemeler ve iletişim olmasa bile, devam oyununu çevreleyen iddialar büyümeye devam ediyor.

Bu nedenle, ne kadar iyi karşılandığına bakılmaksızın, geliştiricilerin oyunun yapımı için harcanan miktarı geri kazanmakta sorun yaşamaması kuvvetle muhtemeldir. Rockstar Games’in, Grand Theft Auto V’in pazarlama kampanyası için harcanan miktardan daha fazla olmasa da, muhtemelen eşit olacak tanıtımıyla her şeyi yapması bekleniyor. Rockstar’ın oyunlarında uzun zaman alabilecek karmaşık ayrıntılara yer verdiği de biliniyor. Oyun endüstrisinin en büyük isimlerinden biridir ve binlerce kişiyi istihdam etmektedir. Dolayısıyla, oyunun geliştirilmesi ne kadar uzun sürerse, ekipman maliyetleri ve maaşlar için o kadar fazla harcama yapmaları gerekecek ve bu da genel bütçenin yükselmesine katkıda bulunacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google, iki Pixel 6 arama özelliğini süresiz olarak devre dışı bırakır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz