Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu Nasıl Çözülür

2
Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu Nasıl Çözülür
Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu Nasıl Çözülür

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Google sitemi indexlemiyor sorunu nasıl çözülür, özellikle de sitelerin yeni olması durumunda karşımıza çıkan bir sorun haline gelmektedir. Eğer sizlerde yeni bir siteye sahipseniz ve aynı zamanda o sitede böyle bir sorun ile karşılaşmışsanız, nasıl düzeltmeniz gerektiğinden söz edeceğiz. Oldukça kolay bir şekilde Google indexlemeden söz ediyor olacağız.

[toc]

Google indexleme söz konusu olduğu zaman, yeni bir site içinde olsa eski bir site içinde olsa nasıl düzelteceğiniz konusunda şüpheye düşersiniz. Özellikle de konuya dair pek de bir bilgimiz yok ise, sürekli olarak bir yerden yardım almaya bakarız. Sizlere kimseden yardım almadan, bu konuya istinaden nasıl düzeltmeler yapabileceğinizden söz ediyor olacağız.

Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu Nasıl Çözülür
Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu Nasıl Çözülür

Google Sitemi İndexlemiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Konudan yukarıda da söz ettiğimiz üzere, Google için indexleme sorunu, öncelikli olarak sitenin yeni bir site olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun çözümü için ise oldukça pratik olan bazı alternatif çözümler bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021’de 10 Grafik Tasarım Trendi

Google Webmaster Tools üzerinden, “Google gibi getir” seçeneğinin yer aldığını biliyorsunuz. Bu sayede Google sizin sitenizi, sayfalar arasında çıkartarak insanlara gösterilmesini sağlayacaktır. Hafta başında Google gibi getirme konusunda 500 limitiniz olacaktır ve bu seçeneği kullandığınız zaman, yapılan işlemler kayıt altına alınacaktır.

  • Öncelikli olarak belirli bir limit bulunduğunu kesinlikle aklınızdan çıkartmamalısınız. Eğer karşınıza çıkıyor olan tüm URL adreslerini tam olarak bu noktaya kaydederseniz, limitleri aşıyor olduğunuz için bir süre sonra URL eklenmesine izin verilmeyecektir.
  • Bu aşamadan sonra ise, sadece link ekliyor olmak sizlere yeterli bir kaynak sunmayacaktır. Burada karşınıza çıkıyor olan link üzerinden, doğru bir giriş yaptığınızdan emin olmalısınız. Burada, bu aşamadan sonra da sağ tarafta dizine gönder butonuna da tıklayarak, doğru bir işlem yaptığınızdan emin olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tanıtım Yazısı Nedir ?

  • Bu aşamaları da yerine getirebilmek için; “https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?q&dq&submit=Adres+Ekle” adresine gitmelisiniz. Bu adres dahilinde ve yukarıdaki adımlar sayesinde, kolaylıkla açılan sitenizi de indexleme işlemini de yapabilirsiniz.
  • Son olarak, eğer sitenizde özgün içerikler ya da sürekli olarak yapılan kopyala-yapıştır içerikler var ise, indexleme konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Yazı için teşekkürler ancak eskisi gibi wmtools araçları sağlıklı çalışmıyor ben bir tavsiyede bulunmak istersem makaleleri özgün ve hızlı index almak isteyenler öncelikle wordpress kullanıyorlarsa ping listesini güncel servisler eklemeli, Diğer en büyük çözüm ise google news kayıtlarını yaparak anında index almaları kesinlikle sorunlarını çözecektir doğru şekilde google news kayıtlarını yaparlar ise anında index problemini çözebilirler news başvurularıda doğrı şekilde yapılırsa maksimum 2.gün içerisinde onaylanmaktadır

  2. Uzun süredir sıkıntı yaşadığım bir konuda içerik hazırlamışsınız. Bu konuda her yolu denedim denemediğim yöntemde kalmamıştı gerçekten sorun yaşamaya başlamıştım. Sizin yazınızı göredim ve sonunda başarabildim. Artık sitemin index sıkıntı yok. Elinize sağlık. Teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz