Google Gemini AI erken erişimle işletmelere sunulmaya başlıyor

0
Google Gemini AI erken erişimle işletmelere sunulmaya başlıyor
Google Gemini AI erken erişimle işletmelere sunulmaya başlıyor

Bu hafta bazı işletmelere Google’ın yaklaşmakta olan yapay zeka dil modeli Gemini erişim izni verildiği ortaya çıktı. The Information tarafından bildirildiği üzere, Google seçkin bir grup şirkete Gemini’ye erken erişim izni vererek, tüketici hizmetlerine entegrasyonu ve Google’ın bulut birimi aracılığıyla işletmelerin kullanımına sunulması yolunda önemli bir adım attı.

Google Gemini AI
Google Gemini AI

Mayıs 2023’te Google I/O geliştirici konferansında Google CEO’su Sundar Pichai, Gemini adlı yeni bir yapay zeka (AI) sisteminin geliştirildiğini açıkladı. Şu anda Google DeepMind tarafından geliştirilmekte olan bu sistem, diğer yapay zeka sistemleriyle rekabet etmeye hazırlanıyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi Gemini, OpenAI için önemli ölçüde gelir elde etmeye başlayan OpenAI’nin GPT-4 modeliyle rekabet etmek üzere tasarlandı. Bireyler ve işletmeler bu modele ve onun desteklediği ChatGPT sohbet robotuna erişim için ödeme yapmaya istekli. Bu gelişme, rekabete ayak uydurmak için bu yıl üretken yapay zekaya yaptığı yatırımları artıran Google için riskleri artırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yarım milyon TL'ye yakın: Audi A3 modelinin 2021 yılı için fiyat listesi duyuruldu!

Gemini sadece başka bir yapay zeka sistemi değildir. Daha doğal bir konuşma yeteneği yaratmak için metin, görüntü ve diğer veri türlerini entegre ederek çok modlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Çeşitli veri türlerinin bu entegrasyonu, insanlar ve yapay zeka arasında daha kapsamlı ve sezgisel bir etkileşime olanak tanıdığı için yapay zeka endüstrisinde ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır.

Gemini’nin gelecekteki yetenekleri daha da ilgi çekicidir. Sistem potansiyel olarak hafıza ve muhakeme gerektiren görevler için planlama içerebilir. Bu, sistemin yalnızca sorguları anlamasına ve yanıtlamasına değil, aynı zamanda geçmiş etkileşimleri hatırlamasına ve gelecektekileri planlamasına olanak tanıyacağı için yapay zeka teknolojisinde önemli bir ilerleme olacaktır.

Google Gemini İşletmelere Sunulmaya Başlıyor

Gemini modeli, sohbet robotlarından kullanıcı tercihlerine göre orijinal metni özetleyebilen veya oluşturabilen özelliklere kadar çok çeşitli uygulamalara güç veren geniş dilli modellerden oluşan bir koleksiyondur. Bu, e-posta taslakları ve müzik sözlerinden haber hikayelerine kadar her şeyi içerebilir. Ayrıca Gemini’nin yazılım mühendislerine kod yazma ve kullanıcı isteklerine göre orijinal görüntüler üretme konusunda yardımcı olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Kaliteli Notebook Bilgisayar Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz