Google Chrome’un en son özelliği, en sevdiğiniz sitelerden haberdar olmanıza yardımcı olacaktır

0

Google Chrome, ister PC ister mobil olsun, piyasadaki en popüler tarayıcıdır. Ve bir pazar lideri olarak, her zaman yeni fikirler ve özellikler deneyerek her zaman bir adım önde olmak istiyor. Bu yeni deneyler, doğrudan Google Chrome’un kararlı sürümüne gitmiyor. Bunun yerine, ilk olarak Google Chrome Canary kanalında görünürler ve daha sonra kararlı sürüme ulaşmadan önce Chrome Beta’ya geçerler. Örnek olarak: Google bugün Chrome Canary’de, kullanıcıların favori siteleriyle güncel kalmalarını kolaylaştıracak yeni bir deney yayınlıyor.

Google Chrome’un Yeni Özelliği

Bu denemenin bir parçası olarak Google, Chrome’un genel bakış menüsünde yeni bir Takip Et düğmesi sunacak. İlginç bir siteyle karşılaştığınızda, abone olmak için bu Takip Et düğmesine dokunabilirsiniz. Takip ettiğiniz web siteleri tarafından yayınlanan yeni içerik, Yeni Sekme sayfasında yeni bir “Takip Edilenler” bölümünde gösterilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Watch İçin Tansiyon Ölçüm Uygulaması Yayınladı
Google Chrome
Google Chrome

Google Chrome Ürün Müdürü Janice Wong bir blogda , “Bu özellik için amacımız, büyük yayıncılardan küçük mahalle bloglarına kadar insanların ilgilendikleri web sitelerini Chrome’daki bir Takip Et düğmesine dokunarak takip etmelerine olanak sağlamaktır” dedi.

Yeni özellik, web sitelerinden yeni içerik almak için RSS’ye güvenecek. Bu nedenle Google Chrome bu denemeyle her zaman en son içeriği sağlayabilmesini sağlamak için yayıncıların RSS beslemelerini güncel tutmalarını önerir. mYine de yakın zamanda kararlı Chrome’a ​​giden bu yeni özellik için nefesinizi tutmayın. Takip Et düğmesi sınırlı bir deneme olacak ve yalnızca ABD’deki Chrome Canary’de küçük bir Android kullanıcıları grubuna sunulacak. Google, bu deneyi değerlendirmeye devam ettikçe yayıncılara daha fazla rehberlik edeceklerini ve ayrıca blog yazarlarından, içerik oluşturuculardan ve diğer paydaşlardan geri bildirim toplayacaklarını söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz