Google Ads ve Google AdSense

0
22
Google Ads ve Google AdSense
Google Ads ve Google AdSense

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Google Ads ve Google AdSense arasındaki fark nedir sorusu, internet üzerinden para kazananlar için oldukça önemli bir sorudur. Özellikle de bir siteniz var ise ya da bir ürün pazarlıyorsanız, bu soru her an karşınıza çıkacak demektir. Bu bağlamda bu sorunun da içeriğinde cevabını bilmenizde büyük yarar olacaktır.

Sizler bu iki sistem arasındaki farkı anlatacağız. Bir sistem bir grup için diğer sistem ise bir diğer grup için olacaktır. Bu iki sistemi anlayıp, kavradıktan ve sorunsuz bir şekilde çalıştırdıktan sonra, para kazanmaya başlayacaksınız demektir. Sizlere çok uzatmadan hem kısaca hem de en anlaşılır şekilde söz edeceğiz.

Google Ads ve Google AdSense
Google Ads ve Google AdSense

Google Ads olarak karşımıza çıkan bu sistem, aslında eski adıyla Google AdWords olarak bilinmektedir. Online pazarlama stratejisini uygulamak isteyenler için birebir olan bir uygulama olacaktır. Youtube’de veya internet sitelerinde sizin reklamınızı yapacak olan bir sistem olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse Artık Google Play’de

Google Ads, tamamen reklam veren kişiler için uygun olacak bir sistem olacaktır. Bir işletme kurmuş olabilirsiniz ve bu işletmeyi tanıtmak içinde bir reklama ihtiyacınız olacaktır. Google Ads sayesinde, sayfalarda görünebilir olacak ve bu sayede hem işletmenizi büyütecek hem de satışlarınızı arttıracaksınız.

Google AdSense Nedir?

İnternetten para kazanmak son senelerde en popüler para kazanma yollarından birisi haline gelmiştir. Gerek bir internet sitesi kurmak gerek bir Youtube sayfası açmak, tüm bunlar para kazanma konusunda en önde gelen işlerden olmuştur. Burada para kazanma konusunu katlamak adına, Google AdSense tercih edilecektir.

Google Ads’den farklı olarak, burada Google’ın altında toplanan reklamcılar bulunur. Sitenizde, hangi reklamların çıkacağına siz karar veremezsiniz. Bazen siteniz ile ilişkili olurken, bazen ilişkili olmayacaktır. Bu aşamada sayfanıza giren kişilerin reklama tıklaması oranına siz bu sayfadan para kazanabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter artık Android ve iOS'ta 4K fotoğraflar göndermenize izin veriyor

Buradan da anlayacağını üzere, Google AdSense tamamen yayıncılar için kullanılan bir sistemdir. Google Ads ise reklam verenler için kullanılan bir sistem olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz