Gmail’de Depolama Alanı Nasıl Açılır?

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçiler; Google hizmetlerini bir süredir kullanıyorsanız, her Google Hesabının 15 GB ücretsiz depolama alanı ile başladığını biliyor olabilirsiniz. Bu 15 GB; Gmail, Google Drive, Google Fotoğraflar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli Google hizmetlerine yayılmıştır. Kısa süre önce Google, Google Fotoğraflar Uygulamasının ücretsiz ve sınırsız depolama sunan politikasını değiştireceğini duyurdu.

1 Haziran 2021’den itibaren, Google Fotoğraflar’a yüklenen tüm yeni resimler ve videolar, her Google Hesabı ile sunulan 15 GB ücretsiz depolama alanına dahil edilecektir. Bu nedenle, bu adım, kullanıcıları Google Hesaplarının depolama alanını etkili bir şekilde yönetmeye zorlar.

Google Hesabı’nın depolama alanını yönetmeye başlamanın en iyi yolu, Gmail’de yer açmaktır. Gmail hesabınızdaki en fazla alanı kullanarak e-postaları birkaç kolay adımda bulabilir ve silebilirsiniz. Bu nedenle, daha fazla depolama alanı ödemeden önce bunu denemenizi öneririz. Google, kullanıcıların birkaç kolay adımda Gmail hesabınızdaki en fazla alanı kullanarak e-postaları aramasına ve bulmasına olanak tanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube Videolarıyla Nasıl Para Kazanılır?
depolama alanı
Gmail Depolama Alanı

Gmail’de Depolama Alanını Açmanın Adımları

Bu makalede, Gmail’deki en büyük E-posta iletilerinin nasıl bulunacağına ve silineceğine ilişkin ayrıntılı bir kılavuzu paylaşacağız. Hadi kontrol edelim.

Adım 1. Öncelikle web tarayıcınızı açın ve Gmail hesabınızla oturum açın.

Adım 2. Şimdi arama kutusunda, size: anahtar kelimesi ile arama yapmanız gerekiyor. Örneğin, boyutu 25 MB’ın üzerindeki e-postaları aramak istiyorsanız, arama çubuğuna aşağıdaki metni yazın ve Enter düğmesine basın – boyut: 25 MB

Adım 3. Benzer şekilde, gelen kutunuzda 50MB’nin üzerinde e-postalar olduğuna inanıyorsanız, o zaman arama dizesini deneyin – boyut: 50MB.

Adım 4. Arama dizesini tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Adım 5. Şimdi, onay kutusunu kullanarak silmek istediğiniz e-postaları seçin ve “Sil” düğmesine tıklayın.

Adım 6. Silindikten sonra, “Çöp Kutusu” klasörüne gidin ve yer açmak için e-postaları kalıcı olarak silin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Su Kaçağı Yüzünden Evinizi Kırdırmayın !

Bu kadar! Bitirdiniz. Bu yöntemi ilk kez kullanıyorsanız, depolama alanını boşa harcayan, çok sayıda işe yaramaz, eski e-posta bulma şansınız yüksektir. Artık ihtiyacınız olmayan e-postaları sildiğinizden emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz