Gmail Hesabınıza Gelen İstenmeyen Reklam E-Postaları Nasıl Engellenir ?

0
36

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Gmail Hesabınıza Gelen İstenmeyen Reklam E-Postaları Nasıl Engellenir hakkında bilgiler vereceğiz.

Gmail adresinizdeki reklam e-postaları nasıl engellenir? Hepimiz biliyoruz ki bir gün Gmail hesabımıza baktığımızda onlarca istenmeyen e-postalarla karşılaşıyoruz. Günlük yaşantımızda e-mail trafiği bir hayli önem kazanmışken söz konusu e-posta hesaplarımız olduğunda hepimiz istenmeyen pek çok içerikle karşılaşıyoruz.

Bu aslında şaşırılacak bir durum değil çünkü farkına bile varmadan onlarca şirketin promosyon maillerine abone oluyoruz.  İnternet üzerinden alışveriş yapmak için bir siteye üye olduğunuzda, oyun sitelerine kayıt olduğunuzda veya kayıt gerektiren bir kaynaktan makale okuduğunuzda istemeden de olsa abone oluyorsunuz.

Spam olduğunu bilmemize rağmen gelen kutumuza düşen içerikler sıkça oluyor. Ek olarak gelen mail spam olmamasına rağmen artık almak istemediğimiz maillerle de karşılaşabiliyoruz. Bu problemi aşmanın ise oldukça basit bir yolu bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Edge, Google Chrome gibi yeni güncellemeleri daha sık yayınlayacak

Engelleme işlemi gerçekleştirebilmek için ilk önce Gmail hesabınızı açmanız gerekiyor. Ardından listeden engellemek istediğiniz kişiyi buluyorsunuz. O kişiden gelmiş olan bir maili açıyorsunuz. Ardından ekranın sağ tarafında yer alan aşağıya doğru bakan ok işaretine tıklıyoruz. “xyz” adlı göndereni engelle butonuna basıyoruz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmenin ardından artık o kişinin gönderdikleri gelen kutumuza düşmüyor. Biz de rahat bir nefes almış oluyoruz.

Öte yandan peki ya favori giyim markanızdan veya çok önemli bir mail beklediğiniz zaman kaçırmak istemeyeceğiniz bir e-postayı gözden kaçırırsanız ne olur? Elbette başlı başına üzücü bir durum yaşanabilir.

1- Abonelikten Çıkın

Gelen e-postaya tıkladığınızda gönderenin adının ve e-posta adresinin yanındaki abonelikten çık butonuna tıklayın. Bundan sonra karşınıza çıkan pop-up kutusundaki E-posta listesinden çık butonuna tıklayın. Buna tıkladıktan sonra adresiniz birkaç gün içinde abonelik listesinden silinecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Paylaşıma Yeni Konum Ekleme Detaylı Anlatım

2- Eski E-Postaları Silin

Günlük mail trafiğinizde belirli adreslerden çokça spam maillerini alıyor olabilirsiniz. Belirli bir adresten gelen e-postalardan kurtulmak için:

1- Arama kutunuza size e-maili gönderenin adını yazın.

2- Silmek istediğiniz e-postalardan birini açın, gönderenin adresini kopyalayın ve arama kutusuna yapıştırın. Böylece isim benzerliğinden kurtulup direk e-mail adresine odaklanmış olacağız.

3- Bu işlemi uyguladıktan sonra o göndericiden aldığınız tüm e-postaları karşınıza çıkacaktır. E-posta listenizin sol üst köşesinde yer alan kare kutuya tıklayın. Ardından tüm e-postaları silmek için çöp kutusu simgesine tıklayabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz