Forza Horizon 4 DLC’sini satın alan Xbox Game Pass aboneleri oyunun ücretsiz bir kopyasına sahip olacak

0
Forza Horizon 4 DLC'sini satın alan Xbox Game Pass aboneleri oyunun ücretsiz bir kopyasına sahip olacak
Forza Horizon 4 DLC'sini satın alan Xbox Game Pass aboneleri oyunun ücretsiz bir kopyasına sahip olacak

Bu haftanın başlarında, geliştirici Playground Games ve yayıncı Microsoft’un 2018 yarış oyunu Forza Horizon 4 dijital sürümlerini 15 Aralık’ta listeden kaldırmayı planladığını duyurmuştuk. Ayrıca Microsoft’un oyunun tüm DLC içeriğini derhal kaldırmaya karar verdiğini de bildirmiştik.

Xbox Game Pass Aboneleri Forza Horizon 4 Oyununu Ücretsiz Sahip Olacak

Görünen o ki, Forza Horizon 4’ü Xbox Game Pass veya PC Game Pass üzerinden oynayan, ancak oyun için normalde bu hizmetlere abonelikle sunulmayan DLC içeriğini de satın alan çok sayıda kişi var. Bu nedenle Microsoft bu kişilere Forza Horizon 4 standart sürümünün ücretsiz bir kopyasını vermeye karar verdi.

Resmi Forza sitesinde Forza Horizon 4’ün listeden kaldırıldığını duyuran yazıda şöyle deniyor: Xbox Game Pass aracılığıyla Forza Horizon 4 oynadıysanız ve DLC içeriği satın aldıysanız endişelenmeyin: 6/25 tarihinde aktif, tam ödemeli (indirimli değil) bir Xbox Game Pass aboneliğiniz varsa, Xbox Mesaj Merkeziniz aracılığıyla Forza Horizon 4 için herhangi bir ekstra içerik satın aldıysanız bir oyun jetonu almaya hak kazanacaksınız. Kodlar ilerleyen günlerde teslim edilmeye başlanacaktır, lütfen jetonunuzu almanızın biraz zaman alabileceğini unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S21 kutuları ülkemize boş gelebilir!

Cuma günü geç saatlerde, bazı oyuncular X’te ücretsiz Forza Horizon 4 dijital kopyası için jetonlarını almaya başladıklarını bildirdiler.

Listeden çıkarma sayfasında, kullanılmayan ücretsiz Forza Horizon 4 oyun jetonlarının 25 Haziran 2026 tarihinden itibaren sona ereceği belirtiliyor. Bu ücretsiz hediyeyi almaya hak kazanan ve o tarihe kadar alamayan herkesin Xbox destek birimiyle iletişime geçmesi isteniyor. Ayrıca, oyunun Steam versiyonunun, sınırlı bir süre için oyunda yapılan yüzde 80 indirimle birlikte, listeden çıkarılma duyurusundan bu yana yeniden ilgi gördüğünü de belirtmiştik. Oyun şu anda bu yazı itibariyle Steam’de en çok satan yedinci oyun konumunda. SteamDB oyunun Cuma günü öğleden sonra itibariyle 73.504 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştığını gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz