Fortnite’de Bölünmüş Ekran Modu Nasıl Oynanır?

0
Fortnite'de Bölünmüş Ekran Modu Nasıl Oynanır
Fortnite'de Bölünmüş Ekran Modu Nasıl Oynanır

Bu yazıda Fortnite’da bölünmüş ekran modu nasıl oynanacağını öğreteceğiz. Fortnite bir deneyimler dünyasıdır. Adaya inin ve son oyuncu ya da son takım olmak için yarışın. Kendi kurallarınla ​​kendi adanı yarat. Başka birinin yarattığı bir adada arkadaşlar toplayın. Veya başkalarıyla birlikte canavar sürülerini yenerek dünyayı kurtarın.

Epic Games tarafından yayınlanan çeşitli yarış oyunları, aksiyon oyunları olmasına rağmen, battle royale o zamandan beri yüksek övgü topladı ve Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, iOS ve Android dahil olmak üzere çok sayıda platform için piyasaya sürüldü. Oyun, yarış oyunları, aksiyon oyunları vb. dahil olmak üzere gerçekten akıcı bir çok oyunculu oyun sunuyor. Bu da şu soruyu akla getiriyor: Oyunu bölünmüş ekranda oynayabilir miyiz? Cevap evet, oyun bölünmüş ekranda oynanabilir.

Fortnite her güncelleme ile oyuna yeni özellikler ekliyor. Bir şeyi yükseltiyorlar, silahlar ekliyorlar, yeni görevler, görünümler ekliyorlar ve hatta bazı silahları depoluyorlar, farklı bir şey oluyor. Bir süre önce uygulanan harika bir özellik, bölünmüş ekran özelliğidir. Bölünmüş ekran sayesinde Fortnite oyuncuları, başka bir konsola başvurmak zorunda kalmadan oyunlarına ikinci bir oyuncu ekleyebilir. Aşağıda Fortnite’ı bölünmüş ekran modu oynama adımlarından bahsettik.

Fortnite’de Bölünmüş Ekran Modunu Oynayın

PlayStation 4’te Fortnite Bölünmüş Ekran Nasıl Oynanır?

Adım 1: Yedek bir kumandaya ihtiyacınız olacak ve Fortnite’da bölünmüş ekran modu başlatmak için sisteminizde kayıtlı ikincil bir PlayStation Network hesabı oluşturmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo A93 5G sızdırıldı! İşte modelin görselleri ve fiyatı

Adım 2: Oyunu birincil PlayStation Network hesabınızla başlatın ve bölünmüş ekranda oynayabileceğiniz tek iki mod bunlar olduğundan ikili veya ekip lobisi oluşturun.

Adım 3: Lobiyi kurduktan sonra ikinci kumandayı açın ve sistem size “Bu kumandayı kim kullanıyor?” diye sorduğunda yedek PlayStation Network hesabınızı seçin.

Adım 4: Kullanıcınızı seçtikten sonra, ekranınızın sağ alt köşesinde küçük bir menü öğesi görünmelidir. Seçenek, ikinci oyuncu olarak oturum açmak için “ X ”i basılı tutmanızı ister. Bunu yapmak Fortnite’ı bir kez daha başlatacak ve henüz yapmadıysanız oyun sizden bir hesap bağlamanızı isteyecektir.

İkinci oyuncunun kendine ait bir Fortnite hesabı varsa, Epic Games’in aktivasyon sayfasına gidip hesabına giriş yaparak ekranınızda görünen kodu girmeleri gerekir. PlayStation’ın tarayıcısında gezinmek zor olabileceğinden, bu işlemi bir telefon veya tablet aracılığıyla tamamlamanızı öneririz.

İkinci oyuncunun bir Fortnite hesabı olmadığı veya bağlantı sürecini tamamlamak istemediği herhangi bir durumda, konsolunuza bağlanmak için ayrı bir Epic hesabı oluşturmanız gerekecektir. Fortnite giriş sayfasına gitmeniz ve e-posta veya ikincil PlayStation Network hesabınızı kullanarak yeni bir hesap oluşturmanız gerekecek. İkinci PlayStation Network hesabınız için yeni bir Fortnite hesabı oluşturmak, uzun vadede daha faydalı olabilir, çünkü tekrar bağlama sürecinden geçmeniz gerekmez ve herkes misafir hesabınızla hemen giriş yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mukbang videoları Çin'de yasaklandı!

İkinci oyuncu, lobide “X” tuşunu basılı tutarak partinin lideri olabilir ve kontrolü ele alabilir. Oyuna başlamak için her iki oyuncu da kontroldeyken üçgen düğmesine basarak hazırlanmalı. Oyun otomatik olarak bölünmüş ekran moduna yüklenecek ve ekranın hangi tarafına odaklanılacağını belirtmek için her iki ekran da oyuncunun avatarıyla işaretlenecektir.

Fortnite'de Bölünmüş Ekran Modu
Fortnite’de Bölünmüş Ekran Modu

PlayStation 5’te Fortnite Bölünmüş Ekran Nasıl Oynanır?

Adım 1: DualSense kontrol cihazınızdaki PlayStation Home düğmesine basın.

Adım 2: Yeni bir kullanıcı oturum açmanız için bir istem alacaksınız.

Adım 3: Kullanıcı Ekle’yi ve ardından Hızlı Oynat’ı seçebilirsiniz.

Adım 4: Bunu yaptıktan sonra, ekranınızın alt kısmında Üçgen’e basarak ikincil denetleyicinizle Oturum Açma seçeneğini göreceksiniz.

Adım 5: Üçgen’e bastığınızda, sizin veya arkadaşınızın oturum açma bilgilerini girerek veya PlayStation Uygulamasını kullanarak oturum açması gereken yeni bir ekran açılır.

Adım 6: İkinci hesaba giriş yaptıktan sonra Fortnite tekrar yüklenmeye başlayacak ve kısa bir gecikmeden sonra lobide bekleyen iki karakter görebilmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz