Ford, araçlarına Alexa entegrasyonunu getiriyor

0

Ford araçları, sadece Sync 3 bilgi-eğlence sistemine sahip araçlarda mevcut olmasına rağmen, birkaç yıldır Alexa desteği ile geliyor. Alexa’yı kullanmak, Ford’un AppLink uygulamasını telefonlarına yüklemek için de gerekliydi. Ford, Sync 4 bilgi-eğlence sistemi ile araçlarına yerel Alexa entegrasyonu ekleyerek tüm bunları değiştirmek istiyor.

Ford Araçları Alexa Entegrasyonu Derinleşiyor

Ford, Alexa entegrasyonunu iyileştirmek için bu sonbaharda Sync 4 bilgi-eğlence sistemine sahip 2021 araçları için ABD ve Kanada’da bir OTA güncellemesi yayınlayacak. Ford Bronco, Edge, F-150, Mustang Mache-E ve Super Duty modelleri güncellemeyi alan ilk modeller olacak.

Sync 4 bilgi-eğlence sistemindeki daha derin Alexa entegrasyonu, Ford ve Amazon’un bağlarını derinleştirmesinin ve altı yıllık bir anlaşma imzalamasının bir sonucu olarak geliyor. Bloomberg Quint, her iki şirketin de anlaşmanın mali koşullarını açıklamadığını bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni BMW i3 Türkiye’de yollara çıkıyor

Daha derin entegrasyon sayesinde, Alexa’yı kullanmak için artık akıllı telefonunuzu Ford aracınızın bilgi-eğlence sistemine bağlamanıza gerek kalmayacak.

Güncelleme, Alexa deneyimini önemli ölçüde iyileştirecek ve AppLink uygulamasını kullanmak zorunda kalmadan Ford aracınızdaki sesli asistanı çağırmanıza izin verecek. Sesli asistanı tetiklemek ve ondan müzik çalmasını, trafik güncellemelerini sağlamasını, en yakın benzin istasyonunu bulmasını ve daha fazlasını istemek için “Alexa” diyebilirsiniz.

Ford, 2021’in sonuna kadar ABD ve Kanada’da en az 700.000 araca eller serbest Alexa desteği sunmayı bekliyor. Ford, araçlarına yerleşik eller serbest Alexa entegrasyonunu sunan ilk şirkettir. Bu yılın başlarında şirket, 3D baskı atıklarını kamyon parçalarına dönüştürmek için HP ile ortaklık kurdu.

FordPass sahipseniz, Alexa’yı Ford aracınızı çalıştırmak veya kilitlemek için de kullanabilirsiniz. Güncelleme, şirketin araçlarını düzenli OTA güncellemeleriyle yükseltmeye ve geliştirmeye devam etmeyi amaçladığı Power-Up programının bir parçası olarak yayınlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 Haritalar nedir? Windows 10 Harita indirme - 2021
Alexa
Ford Alexa

Ford, Alexa’nın Veri Ücretlerini Üç Yıl Boyunca Karşılayacak

Ford, Alexa’nın AT & T ağındaki veri kullanımını aracınızın bilgi-eğlence sisteminde üç yıl boyunca ele alacak. Ancak bu, müzik akışı için kullanılan verileri hariç tutacaktır. Üç yıllık süre, 2021 Ford araçlarının bilgi-eğlence sistemlerine Alexa’yı ekleyen OTA güncellemesini almasıyla başlayacak. 2022 modelleri için garanti sürelerinin başladığı tarihten itibaren başlayacaktır.

Ford, üç yıllık kullanımın ardından ödemeniz gereken mobil veri fiyatlandırmasını onaylamadı. Şirket, deneme süresinin sonuna doğru bu konuda daha fazla ayrıntı sunacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz