Facebook sızıntısına Mark Zuckerberg’in telefon numarası da eklendi

1

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in, kullanıcıları ifşa eden toplu veri sızıntısından etkilenenler arasında olduğu bildirildi.

Mark Zuckerberg’in Bilgileri Sızdırıldı İddiası

Cumartesi günü, 533 milyon Facebook kullanıcısından oluşan devasa bir çalıntı veri tabanının, daha önce suç pazarlarında dolaşan verilerle çevrimiçi olarak ücretsiz olarak sızdırıldığı bildirildi. Sızıntı, dünyanın her yerinden kullanıcıları etkiliyor ve isimleri, telefon numaralarını, doğum tarihlerini, e-posta adreslerini ve medeni durumları içeriyor ve ironik bir şekilde Zuckerberg’in etkilenenler arasında olduğu görülüyor.

Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg

Siber güvenlik araştırmacısı Dave Walker, Cumartesi akşamı sızıntı nedeniyle Zuckerberg’in kişisel telefon numarasının artık halka açık olduğunu belirterek, “Gazeteciler @facebook’tan bir açıklama almak için uğraşıyorsa, belki de sızan telefon numarasından onu arayın. ? ” tweetini yazdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni Emojiler 2022

Daily Mail göre, Zuckerberg’in arkadaşı Facebook kurucuları Chris Hughes ve Dustin Moskovitz de kişisel bilgileri sızdırıldı. Facebook olayı küçümsemeye çalıştı ve verilerin eski bir güvenlik ihlalinden geldiğine dikkat çekti.  Ancak bu hafta bir bilgisayar korsanlığı forumunda yayınlandıktan sonra sızıntıya ilişkin bilgiler ilk kez halka ücretsiz hale getirildi. Güncel teknoloji haberleri hakkında daha fazla bilgi alabilmeniz için sitemizin güncel haberlerini takip edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Yani aslında akıl almıyor, sen koskocaman Facebook’sun ya.. Nasıl bir güvenlik açığın olabilir ki? Hadi bunu da geçtim nasıl akla hizmet bunu keşfeden ekibin, önlemini alan birileri de mi yok? A’dan Z’ye insanların mağduriyet yaşamasına sebep olan bir durum değil mi şimdi bu? Bilmiyorum gerçekten olaylar genişçe bence halka açılsaydı diyorum bi yandan bi yandan da diyorum ki adamlar kendilerini tüm dünyaya rezil mi etsinler? Ama neresinden tutarsan tut neresinden bakarsan bak çok garip, akla mantığa sığmayan bir iş..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz