Facebook kısa videolara ve hikayelere reklam sunuyor

0
78

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; Facebook, artık içerik oluşturucularının kısa video içeriklerine reklam koymasına izin vereceğini duyurdu. Bir blog gönderisinde amaçlarının, içerik oluşturucuların platformdaki gelirlerini çeşitlendirmelerine yardımcı olmak olduğunu söylediler.

Blog gönderisinde; “İçerik oluşturucular – digipub’lar, video yaratıcıları, oyun yaratıcıları, medya şirketleri, kültür kurumları, her büyüklükteki işletme ve daha fazlası – Facebook’ta canlı topluluklar oluşturun. İster içerik oluşturmak ve paylaşmak birincil iş, ister birçok gelir akışından biri, isterse salgın sırasında işlerini ayakta tutan bir yaşam hattı olsun, para kazanmak ve gelişmek için ihtiyaç duydukları araçlara ve desteğe sahip olmalarını istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kısa Videolardan Para Kazanabilecek

Video oluşturucuları artık bir dakika kadar kısa videolardan para kazanabilecek ve minimum düzeyde kesintiye neden olan bir reklam 30 saniyede yayınlanacak. Üç dakika veya daha uzun videolar için bir reklam 45 saniye içinde gösterilebilir. Önceden yalnızca üç dakikalık veya daha uzun videolar, yayın içi reklamlarla para kazanabiliyordu ve bir reklam 1 dakikadan daha kısa sürede gösterilmiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone 12 geliyor! İphone 12 fiyatı ve özellikleri sızdırıldı
Facebook
Facebook

Facebook’un istek üzerine video programına yönelik yayın içi reklamına katılmak için sayfaların artık son 60 gün içinde isteğe bağlı, Canlı ve daha önce Canlı video yüklemelerinin herhangi bir kombinasyonundan toplam 600.000 dakika görüntülenmiş olması gerekir. Ayrıca 5 veya daha fazla aktif video yüklemesi veya önceden Canlı videolar olmalıdır.

Facebook açıklamasında “İleriye baktığımızda, içerik ödemelerinin artmasına yardımcı olmak ödeme ödüller veya ürün girişimci katılımı yayın reklam biçimlerini araştırıyoruz. Aynı zamanda insanlar için iyi bir görüntüleme deneyimi ve reklam verenlerin ilgili kitlelere ulaşması için bir yol sağlıyoruz. ” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz