Facebook Etkinliğe Toplu Davet Etme Resimli Anlatım

0
facebook etkinlik toplu davet etme anlatım
facebook etkinlik toplu davet

Facebook’un dünya çapında yaklaşık 1 milyar kullanıcısı var ve bu onu dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi yapıyor. Artık işletmeniz konferanslar, toplantılar veya bağış toplama etkinlikleri gibi etkinlikler düzenlediğinde, takipçilerinizi Facebook üzerinden davet edebilirsiniz. Facebook takipçilerinizi davet etmek, etkinliğiniz hakkında bilgi almanın hızlı, ücretsiz ve kolay bir yoludur. Ancak Facebook’ta her takipçiye tek tek mesaj atmak yerine, çevrimiçi bir etkinlik oluşturabilir ve bir grup insanı aynı anda davet edebilirsiniz.

  1. İşletmenizin Facebook hesabına giriş yapmanız gerekir ve daha sonra Haber Kaynağınıza gitmek için “Ana Sayfa” düğmesini tıklayın.
  2. Etkinlikler sayfasına girmek için “Etkinlikler” bağlantısını tıklamanız gerekir ve daha sonra yeni bir etkinlik oluşturmaya başlatılması için “Etkinlik oluştur” düğmesini tıklayın. Bu, bir açılır pencerenin görünmesine neden olur.Davet
  3. Etkinliğiniz için adı, açıklaması, yeri ve saati dahil olmak üzere gerekli bilgileri doldurun. Ardından, “Arkadaşlarını Davet Et” bağlantısını tıklayın. Bu, başka bir açılır pencerenin görünmesine neden olur.
  4. Etkinliğe davet etmek istediğiniz her takipçinin yanındaki kutuyu tıklayın. Takipçinin adının yanında bir onay işareti varsa, davet edilecektir. Kimi davet etmek istediğinizi seçmeyi bitirdiğinizde “Kaydet”i tıklayın. Bu açılır pencere şimdi kapanacak.
  5. Etkinliğinizi oluşturmak için “Yeni etkinlik oluştur” penceresindeki “Oluştur” düğmesini tıklayın. Bir önceki adımda davet ettiğiniz herkese, etkinliğinizle ilgili bilgi veren bir bildirim gönderilir. Daha sonra LCV yanıtını seçebilir ve Etkinlik sayfasında yorum yapabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz