Facebook 2. El Satış Nasıl Yapılır?

0
Facebook 2 El Ürün Nasıl Satılır?

Facebook 2. el satış uzun süre önce başladı. Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook Marketplace ikinci el dünyasına adım attı. Aslında daha önce bu Facebook grupları arasında satış yapılıyoedu. Teknolojibilimadami  ailesi olarak bugün sizlere Facebook 2. El satış Nasıl Yapılır konusunu işleyeceğiz.

Facebook geniş bir kitleye sahip sosyal ağı sayesinde kolayca sayfa açıp kullanmadığınız 2 el eşyalarınızı satabileceğiniz, harika bir program sunuyor.

Konuyla ilgili yapığı açıklamalarda insanların halihazırda Facebook’u kendi toplulukları içinde ürün alım satımı için sıkça kullandığının altını çizen Facebook, bu aktivitenin Facebook Grupları ile başladığını ve son birkaç yıl içinde ciddi artış gösterdiğini belirtti.

Facebook 2.El Satışı Nasıl Yapılır?

Bireysel yada şirket hesabınızdan da hızlıca oluşturabileceğiniz facebook hesabınızdan 2 el ürünlerinizi satabilirsiniz. Aşağıda size facebook sayfası nasıl oluşturulur, facebook da 2 el satış nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki

Adım 1- Facebook Marketplace adresinden giriş yapın. Hesabınız yok ise facebook hesabı oluşturun.

Adım 2- Sol tarafta bulanan “Birşeyler Sat” butonuna tıklayın.

Adım 3- Satmak istediğiniz ürünü, fiyatını ve fotoğrafını girin.

Adım 4- Hedef kitleyi seç ekranında facebook gruplarında da paylaşmak istersiniz. Takip ettiğiniz gruplardan seçim yapın. Ve “Yayınla” butonunu seçin.

Facebook 2 El Satış Nasıl Yapılır

Bu Facebook 2 El Pazarı’nın tanıtılmasıyla, kullanıcılara alt kısımda yeni bir menü simgesi sunulacak ve bu sayede yakınlardaki arkadaşlardan ve kullanıcılardan çeşitli ürün tekliflerini görebilecekler. Ayrıca, Mobilya, Elektronik vb. Kategorilere göre teklifleri de görebilirsiniz.

Listeler için, kullanıcılar bunu Facebook uygulaması aracılığıyla da yapabilirler, bu da size fiyatlar, ürün bilgileri, satış yerleri ve daha fazlasını eklemenize olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca Messenger kullanarak alıcılarla doğrudan iletişim kurabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tiktok Kazanç - Kaç Param Var?

Facebook Pazarı’nın tanıtılmasıyla, kullanıcıların Easy ve birkaç başka ürün dışında daha fazla ürün satma seçeneğine sahip olmasını da sağlıyor. Facebook Marketplace ekleme güncellemesi, bugünden itibaren tüm yerel kullanıcılara aşamalı olarak tanıtıldı.

Not: Yapılan bir araştırma göre bir sayfayı beğenenlerin %42’si bir indirim imkanı verilmesi karşılığında beğendiklerini söylüyor. Beğeni karşılığı indirim sunmak, Facebook dükkanınızın başlangıcında herkes için iyi bir fırsat olabilir. Sizde yayınladığınız ürünü belirli aralıklarla indirim uygulayabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz