Face ID Nedir

0
19
Face ID Nedir
Face ID Nedir

Herkese Merhaba! Face ID Nedir, konusundan sizlere söz ediyor olacağız. Halihazırda kullananlar ne demek istediğimizi anlamış olacaktır. Fakat henüz bilmeyenler, muhtemelen başka bir telefon kullanmaktadırlar. Sizlere bugün bu özelliğin ne olduğundan ve aynı zamanda neden kullanıldığından söz edeceğiz. Aslında oldukça basit bir kullanımı olmasına rağmen, en pratik kilit açma yöntemi olacaktır.

Telefonlarımızı ilk kullanmaya başladığımız zaman, onların özellikleri hakkında pek bir bilgiye sahip olamayabiliyoruz. Bunun içinde telefonları uzun bir süre karıştırmak ve aynı zamanda nerede ne var buna bakmamız gerekiyor. Söz konusu başlık için bu kadar uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Sizlere ne olduğundan kısaca söz ediyor olacağız.

Face ID Nedir
Face ID Nedir

Face ID Nedir?

Eskiden telefonlarımız şifrelenerek kullanıma sunulmazdı. Telefonlar akıllı telefonlar olduğu andan itibaren şifrelenme yöntemi devreye girdi. İlk önce klasik şifreler kullanıldı ki bu tuşlu telefonlarda da sunuldu. Sonrasında ise parmak izi okuma sistemi ile şifreleme yöntemi sunuldu. En son olarak da yüz okuma sistemi ile şifreleme yöntemi sunulmaktadır. Bu yöntem sayesinde sizden başka hiç kimse telefonunuzu açamayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Citroen C5 Aircross 2020 fiyatları 400 bin TL'yi geçti!

Bazı güvenlik şirketleri, aslında şifrelemeden ve parmak okumadan çok daha etkili olan bir yöntemden söz etmektedirler. Bu yöntem ise yüz okuma sistemi olarak karşımıza çıkar. Bildiğiniz üzere bu yöntem Apple tarafından kullanıma sunuldu. Gerçekten de kullanıcı çok memnun kaldı ve bu şekilde daha sağlıklı bir kullanımda sunulmaktadır.

Face ID Ne Gibi Yararlar Sağlar?

Ne gerek var, telefonumda yüzümü okumasın gibi birçok farklı konular hakkında yorum yapanlar oldu. Fakat sizlere bu uygulamanın yararlarından şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Acil bir şekilde telefona ihtiyaç duyduğunuz zaman, anında Face ID sayesinde telefonunuzu açabileceksiniz.
  • THY, DropBox, WhatsApp gibi uygulamalara da bu şifreleme sayesinde en kolay şekilde giriş yapabileceksiniz.
  • Şapkalı da olsanız gözlüklü de olsanız fark etmeyecektir. Her şekilde şifrenizi belirleyebilirsiniz.
  • Ne kullanıcı adına ne de parolaya bu sayede ihtiyaç duymayacaksınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11: Microsoft Store'da Android Desteği Bulundu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz