Evlilik kredisi ne kadar oldu? Faizsiz evlilik kredisi şartları nelerdir?

0
105
Evlilik kredisi ne kadar oldu? Faizsiz evlilik kredisi şartları nelerdir?
Evlilik kredisi ne kadar oldu? Faizsiz evlilik kredisi şartları nelerdir?

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı az önce gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatlerinden bir tanesi de evlilik kredisi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni evlenecek olan çiftlere faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi verileceğini açıkladı. İşte 2023 evlilik kredisi şartları ve vade oranlarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 yıl geri ödemesi 48 ay vadeli evlilik kredisi verileceğini açıkladı. İşte evlilik kredilerine ilişkin detaylar;

Evlilik kredisi, çiftlerin düğün masraflarını ve birlikte yeni bir hayata başlamanın getirdiği diğer masrafları finanse etmek istemeleri nedeniyle son yıllarda Türkiye’de giderek daha popüler hale gelmiştir. Nişanlı veya yeni evli çiftler için özel olarak tasarlanan bu kredi türü, evliliğin ilk aşamalarında ortaya çıkan birçok masraf için uygun bir yol sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Faruk Fatih özer yakalandı iddiası ortaya atıldı!
Evlilik kredisi ne kadar oldu?
Evlilik kredisi ne kadar oldu?

Evleneceklere Faizsiz Kredi Fırsatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında; “Yeni evlilikleri teşvik edilmesi üzerine, Aile ve Gençlik Bankası tarafından yeni evlenen çiftlere 24 ay geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi verilecek. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyeti içerisinde, çocukların eğitimleri başta olmak üzere aile kurumunu güçlendiren ve koruyan çeşitli hizmetler de desteklenecektir.” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz