ETS İptal Sigortası

0
ETS İptal Sigortası
ETS İptal Sigortası

ETS iptal sigortası sayesinde gitmekten vazgeçtiğiniz bir tatil ücretini ödediyseniz geri alabilmeniz mümkündür. Tatil zamanı yaklaştıkça insanlar hem kaliteli hem de ucuz zaman geçirebilecekleri yerleri araştırıyorlar. Fiyatların geçtiğimiz zamanlara göre yükselmesi de özellikle orta direkt denebilecek kesimi zorlamaktadır. Bu nedenle uygun fiyatlara rezervasyon yapabilmek için erkenden harekete geçmek gerekmektedir. Fakat burada da erken rezervasyon yapıldığı zaman sonrasında vazgeçilmesi durumunda yanacak para konusunda endişe duyulmaktadır. İşte bu durumu düşündüğünüzde iptal sigortası devreye girer. ETS seyahatleri koşulsuz iptal hakkı bedelini de ödeme yaparak bir başlangıç sağladıysanız konaklama bedelini şartsız bir şekilde geri alabilirsiniz. Bu sayede gitmediğiniz tatilin ücretini ödemek gibi sıkıntılı bir durumdan kurtulmuş olursunuz.

Erken Rezervasyon iptal Sigortası ETS

1991 yıllarından bu yana turizmle ilgili alanlarda hizmet vermeye başlayan ETStur, yıllar geçtikçe güncelleyerek müşterilerini memnun etmeye çalışmıştır. Sürekli gelişme halinde olan hizmet sektörü içerisinde geçmişte yaşanan sorunları aşmak üzerine yeni algoritmalar geliştirilmiştir. Bunlardan biri ise yazımıza konu aldığımız iptal sırasında uygulanan sigortalardır. İnsanlar bu sayede avantajlı fiyatlardan yararlanarak tatille çıkmadan önce herhangi bir sorun olması durumunda kolayca vazgeçip ödemelerini hesaplarına alabilirler. Elbette ETS erken rezervasyon iptal sigortası yapılırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk önce şunu söylemeliyiz ki her otelin iptal sigortası bulunmamaktadır. Sadece anlaşmalı yerler bu hizmeti vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Face ID sorunu çözümü nedir?

ETS İptal Sigortası

ETS İptal Sigortası Şartları Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi seçili otellerde geçerli olan sigortalardan faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte ETS sigorta ücreti ne kadar diye soruyorsanız yanıt olarak iki cevap verilir. 1000 TL’ye kadar olan işlemlerde 10 TL’lik bir bedel alınmaktadır. 1000 TL’nin üzerinde ise yüzde 1’lik bir ücret alınmaktadır. İptal etmeye çalıştığınız konaklama bedelini alırken sigorta ücretlerini alamazsınız ve uçak bileti de yine sigortaya dahil edilmemektedir.

Uçak transferlerine uçuş saatinin 24 saat öncesine dek kesintisiz iptal sağlanmaktadır. Otobüslerde rezervasyonların gidişlerde son 2 gün, dönüşlerde ise tesise giriş gününe kadar yapılan iptallerde ulaşım ücretleri iade edilmektedir.

Birçok kişinin dikkat ettiği bir diğer şart konaklama tarihleridir. 7 günün üzerinde bir konaklama gerçekleştirmeyecekseniz rezervasyona sigorta eklenmez. Özel dönemlerde ise bu süre 3 geceye kadar inmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz