Ç Harfi İle Başlayan Ülkeler ve Başkentleri

0
386
c ile başlayan ülkeler
c ile başlayan ülkeler

Ç harfi ile başlayan toplam 3 ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler dünyanın farklı yerlerinde bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti; Orta Avrupa’da, Çad; Orta Afrika’da ve Çin ise Doğu Asya’da yer alır. Bu ülkeleri alfabetik sıraya göre inceledik. Bu sayede düzgün bir şekilde liste halinde sizlere sunarak daha anlamlı bir şekilde açıklamaktayız.

Ç Harfi İle Başlayan Ülkeler

  • Çad
  • Çek Cumhuriyeti
  • Çin

Çad

Çad Cumhuriyeti, Orta Afrika’da yer alan çok ırklı bir ülkedir. Başkent N’Djamena olan Çad’ın toplam nüfusu 15,95 milyondur. Denize kıyısı olmayan ülke, büyük bir kısmı Sahra Çölü ile kaplıdır.

Ç Harfi

Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Başkenti Prag olan Çek Cumhuriyeti, toplam nüfusu 10,65 milyondur. Ülkenin %64’ü Çek, geri kalanı çeşitli etnik gruplardan oluşur. Kısa adı ile Çekya batısında ve kuzeybatısında Almanya, Kuzeyde Polonya, güneyde Avusturya ve doğusunda ise Slovakya ile komşudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Corona Virüs Samsung Satışlarını Baltalıyor

Çin

Çin Halk Cumhuriyeti, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan ülkesidir. Son verilere göre 1,398 milyar nüfusa sahip olan ülke aynı zamanda dünyanın üçüncü en büyük ülkesidir. Çin, Doğu Asya’da yer alan bir ülkedir ve başkenti Pekin’dir. Pekin en kalabalık şehirlerden biridir. Pekin’in nüfusu son verilere göre sayımına göre 21,54 milyondur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz