En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

0
En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları
En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Bu yazımızda en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları hakkında konuşacağız. Birden fazla veya hatta iki dilde etkin bir şekilde iletişim kurma yeteneği, herhangi bir endüstride giderek daha önemli hale geliyor. Bu, çeşitli kültürlerden ve ülkelerden insanlarla çalışmanın her zaman kritik olduğu konaklama ve turizm endüstrisi için yeni bir şey değil. Ancak, dil kursları için zaman ve bütçe bulmak zor olabilir. Neyse ki, geleneksel dil kursları ve dersleri çok dilli olmanın tek yolu değil. Piyasada, kendi hızınızda ve kendi zamanınızda yeni bir dil öğrenmenize olanak tanıyan çok çeşitli dil öğrenme yazılımları bulunmaktadır.

Yeni bir dil öğrenmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Hepimiz sonsuz öğrenicileriz ve yeni uygulamalar, platformlar ve yabancı dil öğrenme yöntemleri için gözlerimizi her zaman açık tutarız. En etkili dil öğrenme uygulamaları, özellikle örgün eğitim veya bir dilbilimciden alınan özel öğretim ile karşılaştırıldığında, uygun maliyetlidir. Birçoğu, telaffuzunuzun doğru olduğundan emin olmak için gerekli olan konuşma tanıma teknolojisini içerir. Diğerlerinin çok sayıda dil seçeneği vardır, bu da birkaç dil öğrenmek istiyorsanız mükemmeldir. Çok sayıda mükemmel dil öğrenme uygulaması mevcut. Ancak sizin için doğru seçeneği seçmek zor olan kısımdır. En iyi dil öğrenme uygulamalarının hepsini inceledikHangisinin gerçekten para için en iyi özellikleri sağladığını belirlemek için kullanılabilir. Aşağıda, dil öğrenme uygulamasından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Intel, yeni 12. Nesil Alder Lake yongalarını tanıttı

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

Memrise

Keyifli kelime pratiği için başvuracağınız kaynağınız Memrise. Gelişen kullanıcı topluluğu, bazı yerleşik dillere ayrılmış olduğu için, aklınıza gelebilecek veya icat edebileceğiniz herhangi bir dile dayalı uygulama hakkında kurslar üretmiştir. Sevilen ders kitaplarına veya kelime sıklık listelerine dayanarak standartlaştırılmış kurslar bulabilirsiniz. Ayrıca, “Japonca pis kelimeler” veya Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın Japonca çevirisinden alınan kelimeler gibi daha az yaygın kelime koleksiyonları vardır.

Speakly

Birkaç ay içinde iletişim kurma kapasitesi mi arıyorsunuz? Doğrudan yoğun bir eğitim kazası oturumuna dalmak yerine Speakly’yi deneyin. Bu program, seçtiğiniz dilde günlük etkileşimler için istatistiksel olarak en önemli 4.000 terimi size öğretmeyi amaçlamaktadır, bu nedenle öğrendiğiniz kelimeler, örneğin Fransızca veya Almanca seçmenize bağlı olarak değişecektir. Yeterli miktarda pratiğe sahip olduğunuzda, Speakly performansınızla ilgili geri bildirim sağlarken kaydedilmiş bir anadili ile konuşmanız için sizi zorlar.

LinguaLift

Yazılımın kendisi yeni başlayanlar veya orta seviye için harika çünkü kelime, komut dosyası ve kesin dilbilgisi açıklamalarını öğrenmek için araçlara sahip. Ek olarak, çoğu dil kursunda alamadığınız bir sürü büyüleyici kültürel içgörü var. Ve tabii ki bilgili, deneyimli eğitmenler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S24 serisi güncellemesi yapay zeka, ekran ve kamera iyileştirmeleriyle geliyor

Üyeliğiniz ayrıca, onların kitabı olan Dil Öğrenme Sırları’na da sahip olmanızı sağlar. Ve “Akıcılık için Yol Haritası” olarak bilinen kişiselleştirilmiş çalışma programınız. Bir yol haritası elde etmek için önce hedeflerinizi, çalışma alışkanlıklarınızı, günlük programınızı vb. soran bir anketi doldurmanız gerekir.

Duolingo

Dil gereksinimleriniz çoğu dil uygulamasının sunduğu temel grubun ötesine geçiyorsa Duolingo’ya bakmalısınız. Uygulama, bazıları gerçekten garip olan 37 seçeneğe sahiptir. Navajo, Esperanto ve hatta Klingonca öğrenmeyi deneyin. Lehçe sizin için yeterince heyecan verici değilse. Aynı anda istediğiniz kadar dile kaydolabilirsiniz. Her dilde dersler vardır ve yerleşik bir oyun mekaniği sizi alıştırma ve pekiştirme için geri dönüp önceki materyalleri gözden geçirmeye teşvik eder.

Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları
Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Mondly

Mondly, dil edinimine yeni bir şekilde yaklaşıyor. Uygulamanın dersleri, tek kelimeler yerine cümleleri vurgulayarak başlar, bu da size hızlı bir şekilde sohbet etmeniz için faydalı araçlar sunar. Ve doğru telaffuz çok önemliyse, uygulamanın iki özelliğine değer vereceksiniz: Konuşmanızı değerlendirmek ve eğitmek için ses tanımayı kullanan yapay zeka sohbet robotlarıyla gerçek konuşmalar yapma pratiği yapabilir ve aynı zamanda ana dili konuşanları da duyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz