Eldiven Ve Maske Kullanımında Yeni Detaylar

0
21
Maske ve Eldiven Konusunda Uyarı

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere maske ve eldiven konusunda yeni uyarılardan bahsedeceğiz.

Maske ne kadar süre daha kullanılacak?

Maskelerin bu yıl sonuna kadar kullanılması öngörülüyor.

Eldiven kullanımı zararlı mı?

Evet, mikropları yayıyor.

Aşının bulunması ne kadar zaman alacak?

1-1,5 yıl

Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Levent Yamanel, maske ve eldiven kullanımıyla ilgili önemli detayları bizlere aktardı. Bu süreçte uzun süre daha maske kullanılacağı belirtiliyor.

maske-eldiven
Maske ve Eldiven Kullanımı

Coronavirüs sebebiyle hayatımıza giren maske ve eldivenlerle ilgili çeşitli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yaz döneminin gelmesiyle insanlarda yaşanan bunalma maskelerin daha az kullanılmasına sebep oluyor. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Yoğun Bakım ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof Dr. Levent Yamanel maske ve eldivenle ilgili açıklamalar yaparak tedbiri elden bırakmamamızı öneriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dondurma Kilo Aldırır Mı?
İlginizi Çekebilir: Hong Kong’dan Covid-19 İle İlgili Umut Vadeden Gelişmeler!

 

Yamanel, aşı bulunana kadar 1-1,5 yıl gibi bir süre geçebileceğini ve bizim de bu durumda maske takmaya devam edeceğimizi belirtiyor. Virüsün halen devam etmesi sosyal mesafe, hijyen gibi kurallara çok dikkat etmemiz gerektiğini ortaya koyuyor.

Eldiven Değil El Hijyeni

Yamanel, kullanılan eldivenlerin hastalığı her yere yaydığını ve bu yüzden de eldiven yerine el hijyenine dikkat etmemiz gerektiğini bildiriyor. Çünkü eldiven takanlar o özgüvenle her yere dokunabiliyor ve bu durum virüsün yayılmasına sebep oluyor.

Eldiven-maske
Eldiven Kullanımı

Bunun yerine ellerimizi sık sık yıkayıp kolonyalamamız gerekmektedir. Eldiven diğer doktorlar tarafından da önerilmiyordu. Ancak maskeler uzun süre daha hayatımızın bir parçası olacak. Bu zamana kadar tedbirlere uyan Türkiye, diğer ülkeleri hijyen konusunda geçti ve dönemi en az zararla atlatmayı başardı. Bundan sonraki süreçte de aynılarının olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz