Ekran Kartı Modeli Nasıl Öğrenilir?

0
55

Ekran kartı modeli nasıl öğrenilir? Bu sorunun cevabını sizin için ön plana çıkarıyoruz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Ekran kartı bilgileri nasıl öğrenilir?

windows +S yapılır. Arama kutucuğuna dxdiag yazılıp enter yapılır. 2.sekme olan Ekran menüsünden bilgileri öğrenebilirsiniz.

Dxdiag nasıl açılır?

windows başlat çubuğuna gelinir. Burada arama kutusuna dxdiag yazarak başlatabilirsiniz.

Ekran kartınızın modelini öğrenmek için bu detaylara dikkat. Çünkü ekran kartınızın teknik özelliklerini öğrenmek için bu aşamalar size büyük kolaylık sağlayacaktır. İlk aşama için:

1- Başlat – çalıştır- Dxdiag yazarak enter tuşuna basıyorsunuz ve sonraki aşamaya geçiyorsunuz.

ekran-karti-modeli-nasil-ogrenilir
ekran-karti-modeli-nasil-ogrenilir

2- Ardından hemen karşınıza yeni bir ekran çıkıyor. Bu ekranda yer alan boşluğa giriyoruz ve ekran yazan bölüme tıklıyoruz. En soldan 2. düğme olarak karşımıza çıkıyor ama değişken de olabilir. Burada önemli olan ekran yazısını tıklamanız olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, 11 Ocak'ta AMD RDNA 2 grafikli Exynos 2200'ü tanıtacak
ekran-karti-modeli-nasil-ogrenilir
ekran-karti-modeli-nasil-ogrenilir

3- Ekran sekmesine tıkladıktan sonra hemen aygıt bölümüne ulaşıyoruz ve burada yer alan menüden ekran kartı özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu konular için yönetici izni gerekiyor. O yüzden yapmanız gereken şey ekran kartı konusunda bir başvuru yapmanız olacaktır. Aygıt bölümünde yer alan harici alanları kullanarak sizler de kendinize dair bir başvuru yapabilirsiniz.

ekran-karti-modeli-nasil-ogrenilir
ekran-karti-modeli-nasil-ogrenilir

Ekran Kartı Öğrenip Güncelleme Yapma

Aslında bunun için bazı teknikler var. Mesela birkaç farklı uygulama kurarak da bu konuya dair bir yenilik ve güncelleme bilgisi alabilirsiniz. Ama bunlar için dikkat etmeniz gereken şeyler her zaman değişken olacak.

Bu yüzden de sizinle ilgili çözümleri ve fırsatları kendi içinde değiştiriyor ve ortaya çıkarıyoruz. Aşamaların ve fırsatların tamamında kendi içinde bir beklenti oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, Dizüstü Bilgisayarlar için 90 Hz OLED Ekran Üretimine Başlıyor
İlginizi Çekebilir : Teknoloji İle Korona Virüsünü Yenmek Mümkün Mü?

Bu yüzden online olarak güncelleme yapmak için bu alanda uzman olan uygulamaları kullanabilirsiniz. Ama tabi öncesinde ekran kartınızın güncellemesini öğrenmeniz işinizi kolaylaştıracak ve bu aşamada daha da rahat bir yenilik üzerinde duracaksınız.

Daha rahat, daha kaliteli ve beklenti odaklı bir seçenek için geç kalmayın ve aşamaların tamamını kendinize göre ön plana çıkarmaya başlayın. Ekran kartı güncellemesi ve bu konuya dair bütün seçenekler için size güncel bilgileri sunmaya devam ediyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz