Düzenli Spor Yapmaya Başlamanız İçin 13 Neden

0
32
Düzenli Spor Yapmaya Başlamanız İçin 13 Neden
Düzenli Spor Yapmaya Başlamanız İçin 13 Neden

Teknoloji Haberleri -Teknoloji Rehberi olarak, bugün sizlere kişisel hayatlarınız tavsiyeler ve öneriler yapacağımız bir rehber ile karşınızdayız. Her dönem çoğu kişinin aklına düzenli spor yapmak geliyordur. Hatta çoğu zaman tabiri caizse bir gazla bir çok kez spor salonlarına yazılmışızdır. Cümlede de bahsettiğimiz gibi sadece geliyordur, uygulaması yapılmıyordur. Biz de sizler için düzenli spor yapmanın faydaları çerçevesinde bilgiler hazırladım. Vereceğim bilgiler hayatınız üzerinde düzenli spor yapmanın önemini farkedecek ve  hayatınızda bir adım atacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Iphone Ailesine Yeni Bir Üye : iPhone SE

Spor yapmak tabii ki her zaman faydalı. Ancak spordan tam verim alabilmek, hayatımızı sporla düzene sokabilmek için, yaptığımız spor ne olursa olsun; yüzme, basketbol, futbol, koşu, karate, boks… Aklınıza gelebilecek her türlü spor dalında hem başarı hem sağlık için devamlılık en önemli kriterdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Firmasının Tazminat Davası Ertelendi

Düzenli Spor Yapmaya Başlamanız İçin 13 Neden

 1.  Mental olarak yararlıdır. Sadece fiziksel yarar olarak düşünmeyin bunu. Depresif dönemlerinizi spor ile atlatmanız mümkün.
 2. Hafif tempoda yapacağınız uzun veya kısa süreli spor, meditasyon özelliği sağlayarak sizi negatif enerjiden kurtarabilir.
 3. Sporcular da spordan kaynaklı endorfin hormonu salgılanır. Bu hormon, mutluluğu arttırmasıyla bilinir.
 4. Düzenli antreman yaptığınızda vücudunuz daha dayanıklı olur. Bu sayede bağışıklık sisteminiz güçlenir.
 5. Spor yapmanın en bilindik özelliklerinden biriside kemik, kas ve iskelet sisteminizi güçlendirmeye yaramasıdır. Yapacağınız aktiviteler ile kemik kas ve iskelet sisteminizi zinde ve güçlü tutabilirsiniz.
 6. Spor yapmak, sindirim sisteminize oldukça yararlıdır. Ayrıca, bağırsak hastalıklarına da yakalanma şansınızı düşürür.
 7. Unutkanlık, Alzheimer gibi hastalıkların yaşanma oranını azaltır.
 8. Spor ile sosyalleşebilirsiniz. Arkadaş çevreniz genişleyebilir.
 9. Kendinizi güçlü hissetmenizi sağlayabilir. Mutlu olduğunuz takdirde motivasyonunuz da artacağı için çalışma hayatınıza da direkt olarak olmasa da katkısı olacaktır.
 10. Sırt ve bel bölgelerinde ağrı yaşıyorsanız ilacınız; düzenli spor yapmak. Çünkü, düzenli spor yaptığınızda kas ve eklemleriniz güçlenir. Bu sayede ağrınız azalır.
 11. Kişiler toksinleri kolayca atabilir. Tabi bu sayede hem zararlı toksinler gidiyor hem de kilo verme kolaylaşıyor.
 12. Düzenli ve belirli periyotlarla yapılan sporda yağ kütlesi gittikçe azalır ve kas kütlesi artmaya başlar. Tabi böylelikle daha fit bir vücut mümkün hale gelir.
 13. Spor yaptığınız taktirde fit ve sağlıklı bir vücuta sahip olacağınız için kaliteli bir hayata da sahip olacaksınız diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz