Dünyanın En Zengin İnsanlarının En İlginç Hobileri

1
1163
Dünyanın En Zengin İnsanlarının En İlginç Hobileri
Dünyanın En Zengin İnsanlarının En İlginç Hobileri

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, dünyanın en zengin insanlarının en ilginç hobileri, sayesinde aslında yapmak istediklerinizin pek de ilginç olmadığını anlayacaksınız. Bildiğiniz üzere, dünyanın en zengin insanlarının bazı rutinleri bulunur. Bu rutinler hem onların daha verimli olmasını hem de daha zengin olmasını sağlamaktadır.

Söz konusu tamamen hobi olduğu zamanda ise işler biraz değişiyor. Belki onların bu hobilerinden ilham alacak belki de onların bu hobilerini garip bulacaksınız. Ama muhakkak ilginç geleceğinden söz edebiliriz. Bu hobilerin bazıları ulaşılabilir iken bazıları da ulaşılamaz bir boyutta olacaktır.

Dünyanın En Zengin İnsanlarının En İlginç Hobileri
Dünyanın En Zengin İnsanlarının En İlginç Hobileri

Dünyanın En Zengin İnsanlarının En İlginç Hobileri Nelerdir?

 1. Araba Yarışı: Oldukça maliyetli olan bu aktivite, dünyanın en zengin insanlarının da en çok tutkusu olan yarışlardan birisi haline gelmektedir.
 2. Seyahat Etmek: Bakıldığı zaman pek de ilginç gelmeyen ve herkesin kolay ulaştığı bir hobi olarak karşınıza çıkacaktır. Mısır, Japonya ve İzlanda gibi ülkeler, en sık seyahat ettiği ülkeler olacaktır. Tabi bu ülkelere, özel jetler ve uçaklarla seyahat gerçekleşiyor.
 3. Polo Oynamak: Uzun yüzyıllardır polo oynamak tamamen soylu kesimin alışkanlığı haline gelmektedir. Tabi bunun için hem bir ata sahip olmak hem de bir polo kulübüne üye olma gerekecektir.
 4. Üzüm Bağı Satın Almak: En pahalı şarapları alabilirler mi, elbette alabilirler. Fakat bir üzüm bağı satın almak hem bir hobi hem de kendi şarap imalathanelerini oluşturmak adına büyük bir yatırım olacaktır.
 5. Eğitim: Herhangi bir konuda eğitim almak, pek de maliyetli sayılmayacaktır. İş dünyasında da kendini geliştirmenin önemi büyüktür. Bu yüzden akıl almaz eğitimler hem kendilerinin hobisi hem de kişisel gelişimlerine etki eden faktörler olacaktır.
 6. Egzotik Hayvan Sahiplenmek: Tabi bu hem hayvanlara zarar vermekte hem de toplum tarafından ilginç karşılanmaktadır. Fakat bazı zenginlerin, karınca yiyeni ya da kanguruyu sahiplenmesi, kulağa tamamen ilginç geliyor.
 7. Koleksiyonculuk: Sanat eseri satın almak ve bunları biriktirerek koleksiyon haline getirmek, elbette hobidir. Fakat kartpostal ya da puldan bahsetmiyoruz. Dünyaca ünlü zenginler neredeyse 6 basamaklı rakamlar vererek bu koleksiyona sahip oluyorlar.
 8. Yelkencilik: Yazın gidilen tatil beldelerinde bulunan yelkencilikten söz etmiyoruz. Bu tamamen bir yat kiralamaktan bir gemi kiralamaya ya da tamamen satın almaya kadar gitmektedir.
 9. Tırmanış: Ekstrem bir spor olarak gözüküyor ve herkes tarafından yapılabilir duruyor. Fakat pek de öyle değil. Bu tırmanışların yüksek maliyetleri bulunuyor ve bunu da dünyaca ünlü zenginler yapıyor.
 10. Bağış Yapmak: Bu her ne kadar bir hobi gibi nitelendirilmiyor olsa bile, onların ilgi alanlarından birisi olacaktır. Hem bağış yapmak hem de kendi vakıflarını sahibi olmak, aynı faydayı getiriyor ve insanlara büyük bir fayda da direkt olarak sağlıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Doğru ve Pratik Bilgiler İçin CiciÇocuk

 

1 YORUM

 1. Sevgili İlk nur Aydı n
  Öncelikle çalışma ve araştırmalarınızdan dolayı sizi tebrik eder ve başarılarınızın devamını dilerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz