Dikkat! Kuvvetli Sağanaklara Karşı Uyarılar Geldi! Meteoroloji Uyarıyor!

0
59
Karadeniz'de Kuvvetli Sağanak Uyarısı

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün dikkat! kuvvetli sağanaklara karşı uyarılar geldi! Meteoroloji Uyarıyor.

AFAD’dan gelen uyarılara göre Doğu Karadeniz’de şiddetli yağışlar bekleniyor. Özellikle bu yağışın Giresun’un doğusunda etkili olacağı da ifade ediliyor.

AFAD’dan gelen uyarılara göre bugün öğleden sonraki saatlerde başlaması beklenen sağanak yağış sel felaketlerine neden olabilir. Geçtiğimiz günlerde de Giresun yine sel felaketleriyle gündeme gelmişti. Bu defa da doğu ilçelerinde sel felaketleri meydana gelebilir.

aradenizde-kuvvetli-saganak
Karadeniz’de Kuvvetli Sağanak

Meteoroloji’de aynı şekilde Karadeniz’i uyardı. Bugün öğleden sonraki saatlerde bölgedekiler çok dikkatli olmalı. Özellikle selden etkilenebilecek bölgelerde insanların yolları kullanmaması verilen tavsiyeler arasında yer alıyor.

Giresun, Artvin ve Trabzon Felaketten Etkilenecek!

Giresun dışında Karadeniz’in bazı ilçeleri de bu felaketten etkilenecek. Trabzon batısı, Artvin kıyı kuşağı ciddi su baskınlarına maruz kalabilir. Vatandaşların bu konuda tedbirler alması gerekiyor. Sağanak ve gök gürültülü şekilde devam edecek olan yağmur ciddi sel felaketlerini beraberinde getirecek. Vatandaşların bu konu da duyarlı olması, en az hasarla atlatabilinmesinde çok önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   21 Haziran’da Güneş Tutulması Olacak Mı?

Karadeniz sık sık yaşanan sel felaketleri yaşamı olumsuz etkiliyor. Bu duruma yöre halkının son derece tedbirli yaklaşması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz