Aşırı Sıcaklara Karşı Uyarı! Dikkat!

0
35
asiri-sicak
Aşırı Sıcaklıklara Dikkat!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün aşırı sıcaklara karşı uyarı! Dikkat! Aşırı sıcaklar sonucu insanların dışarı çıkması korona virüs vaka sayılarını arttırdı.

Aşırı sıcaklar sonucu dışarıya çıkan insanlar korona virüs tehdidini daha da arttırıyor. Türkiye genelinde vaka sayılarının armasıyla araştırmalar devam ediyor.

Sıcaklıklar bazı illerimizde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğinden insanların dışarıda geçirilen zamana çok dikkat etmesi ve mümkün oldukça dışarı çıkmaması gerekiyor. Bu durum hem sıcaklığın insana etkisini hem de virüsün insana etkisini arttırıyor. İki durumdan da korunmak için evde kalmak gerekiyor.

asiri-sicak
Yine Evde Kal Türkiye

Sıcak havanın artmasıyla insanların sosyalleşme oranı da artmış durumda. Ancak bu durumun bir an önce kontrol altına alınması gerekiyor. Özellikle Ankara ili başta olmak üzere Konya, İstanbul, Kayseri, Diyarbakır gibi illerde yaşayan kişilerin sıcaklığa karşı çok dikkatli olması gerektiği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Motosiklet satışları pandemiyi dinlemedi! Rekor sayıda satış var

Korona virüsüne karşı önceki gibi tedbirli davranmaya devam etmemiz gerekiyor. Bunun için de mümkün olduğunca dışarılarda oyalanmayıp evlerimize geri dönmemiz gerekiyor. Gerekli tedbirlere uymazsak eski normal yaşantımıza asla geri dönemeyeceğiz.

Maskeleri Poşetleyip Çöpe Atalım!

Özellikle çocukların ve yaşlıların dışarı hiç çıkmaması gerekiyor. Yaşlılarda bulunan tansiyon, şeker gibi hastalıklar çok daha çabuk yıkım yaşamalarına sebep oluyor. Bu hassasiyeti tüm Türkiye’den aynı şekilde bekliyoruz. Maskeleri kullandıktan sonra poşete koyup çöpe atmaya dikkat edilmeli. Temizlik asla elden bırakılmamalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz